Свято у Древньому Києві у Князівстві «Київська Русь»

P80906-190011Редакція журналу «Оксамит» є давнім другом та партнером культурно-історичного центру «Парк Київська Русь». Ми неодноразово розповідали нашим читачам про історію народження проекту та будівництва, про його натхненника і керівника Володимира Янченка. Час летить непомітно, змінюючи нас самих і світ навколо. 10 років минуло з тієї пори, коли благословився цей геніальний масштабний проект, визнаний та підтриманий Парламентською Асамблеєю Ради Європи, Міжпарламентською Асамблеєю держав-учасниць СНД, Верховною радою України, Національною академією наук України, науковими інститутами та державними установами України та світу.

Ювілей. Розкішне дійство з нагоди 10-ї річниці утворення Парку «Київська Русь» підготувала команда однодумців під орудою Володимира Янченка, автора та ідеолога проекту відтворення культурного та архітектурного образу Дитинця Києва X-XIII століть.
6 вересня під вечірнім небом у Древньому Києві у Князівстві «Київська Русь» у селі Копачів Обухівського району зібралися ті, хто допомагав і продовжує допомагати втілювати у життя фантастичну мрію, яка дивує і захоплює одночасно.
Княжа варта, кінні княжі екіпажі зустрічали гостей біля воріт і переносили в історичну тисячолітню минувшину. Були тут і брати Кий, Щек, Хорив і сестра Либідь, і князівські глашатаї, і князівський двір у повному складі, і сам Великий князь Володимир – Красне Сонечко.
У вітальному слові Володимир Янченко, він же Великий князь, звернув увагу гостей на те, що Древній Київ будувався протягом семи століть – з V по XII, а відтворення триває всього 10 років, та вже зроблено багато. Загальна площа “Парку Київська Русь” — понад 50 га. Територія Дитинця Києва —10 га, більша частина якої знаходиться у стадії будівництва.

Чубай бояри

Сьогодні будівництво Древнього Києва відбувається у масштабі 1:1 відповідно до відтвореного архітекторами та істориками генерального плану забудови міста. Таким, яким був Київ у X столітті з усіма садибами містян та княжими дворами, до речі, до цього часу ніхто навіть не намагався намалювати.
Амбітна мета вимагала знань, рішучих дій і підтримки тих, хто повірив би у здійснення цього унікального наукового проекту. Сам Володимир Янченко став кандидатом історичних наук, захистивши дисертацію на тему: «Реконструкція Києва X-XIII століть».

володя кнь

У княжій промові Володимир Янченко охоче ділився здобутками князівства і не без гордості повідомив, що досі ніхто в світі не наважувався відтворити історичне місто, якого не існує в природі понад тисячу літ, у його реальних розмірах.
Зокрема він сказав: «Ми піонери, ми в світі єдині. Україна і Древній Київ взяли і замахнулися: місто якого нема взяти і побудувати його знову. Уявіть собі, якби зненацька виріс древній Рим або Афіни, Вавилон чи Єрусалим, не знаю, чому вони цього не роблять, а ми взяли і робимо. На сьогодні близько 10 % зроблено із того, що заплановано.
Роботи багато, робота потребує не тільки старанності, а й відпочинку. Тому сьогодні ми запросили вас на наше свято. Кожен із вас вніс свою маленьку часточку, свою краплинку, і ці краплинки створюють море. Це родинний проект. Це всі ми – велика сім,я…

меньшова танц

Древній Київ не може належати одній людині. Просто сьогодні ми управителі цього проекту, наше завдання започаткувати процес будівництва, відтворення і вже неповернення того, що колись зможемо забути про величність нашого Києва і нашої держави».
На прийомі у князя не забракло вражень від смачних частувань, танців, музики, жартів, знайомств. Цікава і змістовна програма до дня народження Древнього Києва завершилася солодким задоволенням від святкового торта та емоційною втіхою від фантастичного феєрверку на фоні таємничого нічного неба.
Древній Київ сьогодні – мрія, що стала реальністю, мрія, втілення якої відкриває всьому світові сучасну Україну і нашу славну Київську Русь.

Тамара Маркелова

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code