МОДНИЙ ДІМ «VORONIN»: ЕТАЛОН ЕЛЕГАНТНОСТІ

Два роки тому не стало видатного модельєра Михайла Вороніна. До керма модного «лайнера» під назвою «Voronin» стала донька Лариса, яка взяла на себе велику відповідальність не тільки за батьківський бізнес – найвідоміший і улюблений український бренд, але й за долю кількатисячного трудового колективу…

Два роки тому не стало видатного модельєра Михайла Вороніна. До керма модного «лайнера» під назвою «Voronin» стала донька Лариса, яка взяла на себе велику відповідальність не тільки за батьківський бізнес – найвідоміший і улюблений український бренд, але й за долю кількатисячного трудового колективу.
Про те, як живе бренд «Voronin» без М. Вороніна головний редактор журналу «Оксамит» Тамара Маркелова дізналася з розмови з директором Модного Дому «Voronin» Ларисою Вороніною.
«Оксамит»: – Час не стоїть на місці, тож що вдалося зробити протягом останніх двох років?
Лариса Вороніна: – Найважливіше, що бренд «Voronin»продовжує жити і втілювати у життя ідею масового виробництва модного одягу. Ми не втратили жодного фахівця, розробили за цей період 44 нові моделі, повністю змінили та розширили асортимент тканинта супутньої продукції,створилимолодіжну лінію. Ми твердо стоїмо на ногах, опираючись на традиції і високо тримаючи марку «Voronin», виводимо бренд на якісно новий сучасний рівень.
О.: – Розкажіть, будь ласка, про історію створення бренду «Voronin».
Л.В.: – Михайло Львович народився за часів воєнного лихоліття. Сім’я була бідною і ніяких привілеїв у своєму дитинстві та юності він не мав, тому на ноги Михайло Воронін здійнявся самостійно. Яким чином він потрапив у професію? Випадково. Спочатку вступив до артилерійського училища, але воно було розформовано і мама порадила синові освоїти професію закрійника у профтехшколі швейників. Так, з легкої руки мами, Україна отримала великого майстра Михайла Вороніна.
Бізнес починався з невеликого ательє, яке згодом розширилося і виросло. Талант, поєднаний із природнім почуттям смаку, стилю, міри, а головне – увагою та шанобливим ставленням до замовників, зробили свою справу. Він постійно будував плани, виношував сміливі ідеї, шукав принципово нові конструкторсько-дизайнерські рішення. Так народився унікальний винахід, який отримав світове визнання – це макетно-жилетний метод пошиття костюма без примірок.Спочатку у М. Вороніна була одна бригада майстрів, коли клієнтів стало більше – знадобилася вже друга, третя. У лихі 90-ті, роки повного розвалу політичної та економічної системи, йому запропонували очолити фабрику ім. М. Горького. Легка промисловість переживала період занепаду. Хоча цехи і обладнання були у задовільному стані, але підприємство мало величезні борги і повну відсутність перспективрозвитку. Насамперед потрібен був фаховий модельєр-конструктор для того, щоб костюми, які випускалися на фабриці, стали «носибельними». А у М. Вороніна на той час вже було відоме ім’я і репутація професіонала високого класу. Коли Михайло Львович очолив фабрику, почав з того, як кажуть сьогодні, що повністю перезавантажив виробництво: зібрав команду однодумців, побудував нові лекала, закупив нові матеріали, і незабаром єдиний фабричний магазин вже не міг виконувати таку кількістю замовлень. Необхідно було розширюватися. Спочатку організували роботу Торгового Дому, потім відкрилище декілька магазинів у Києві. Йому вдалося не тільки зберегти ті наявні активи, але значно їх примножити. Не здати у металобрухт обладнання, не вигнати на вулицю колектив. І прийшла перемога. Сьогодні фірмова мережа «Voronin»налічує 80 магазинів в Україні, США, Європі, країнах СНД. Продукція експортується в 16 країн світу. Так поступово створювалася велика імперія «Voronin», яка впевнено крокує у завтрашній день.
О.: – Хто одягається в костюм від М. Вороніна?
Л.В.: – У Михайла Львовича клієнтів завжди було дуже багато. Майстерність Вороніна була помічена, коли він ще працював закрійником. Крім того, власний бездоганний стиль був найпереконливішою рекламою для столичних щеголів. Вже в той період бажаючі чекали по півроку, по року в черзі для того, щоб потрапити до М. Вороніна в клієнти на пошиття костюма. А звідки беруться клієнти для всіх магазинів сьогодні? Відповідь очевидна: потрібно просто робити свою справу добре, тобто професійно. Я завжди ратую за те, що якби кожен на своєму місці робивсправу чесно і добросовісно, то не боліла б голова, звідки візьмуться клієнти. «Буде хороша продукція, будуть і клієнти!» – принцип, за яким працює Модний Дім «Voronin». Саме тому більша половина чоловіків України віддають перевагу костюмам від М. Вороніна. Серед клієнтів – президенти, політики, бізнесмени, зірки спорту і шоу-бізнесу.
О.: – Що ви можете сказати про конкуренцію в цьому бізнесі?
Л.В.: – Конкуренти є завжди. Більше того, здорова конкуренція повинна бути обов’язково, це підштовхує працювати краще, стимулює народження нових ідей і пропозицій та виводить на якісно новий рівеньорганізації роботи. Наведу один приклад: наш ексклюзивний магазин, що на вул. Червоноармійській у місті Києві, розташований просто навпроти магазину іноземного чоловічого брендового одягу. Ми вітаємо здорову конкуренцію, адже від цього виграє покупець. Якщо він не знаходить там собі костюма до смаку, то, природно, переходить через дорогу і заходить до нас, а ми, своєю чергою, готові зустріти кожного гарним настроєм, якісними пропозиціями і широким асортиментом одягу. Це наповнює гордістю за вітчизняний бренд. Тому, я вважаю, що треба не тільки знати конкурентів, на чому вони акцентують свій бізнес,як вони це роблять, але, безумовно, намагатися робити краще.
О.: – У Модному Домі «Voronin» кадри вирішують все? Які проблеми виникають у процесі роботи?
Л.В.: – На сьогодні у Модному Домі «Voronin» працює близько 2500 осіб. Безпосередньо на фабриці 463 особи. Я прихильник того, що кращі кадри – це кадри, «вирощені» у своєму колективі, вони надійні.Досвідчені фахівці – «золотий фонд», яких я дуже ціную і бережу, не тільки діляться своїм професійним досвідом, а й життєвим, прищеплюють моральні, духовні загальнолюдські якості молодому поколінню.
Існує дві проблеми – персонал та інновації.Дипломовані випускники наших вишів мають недостатні фаховізнання, фактичноїх доводиться вчити з «нуля». Також, на жаль, більшість із них сприймає сьогоднішнє життя з позиції споживача. Крім того, часи змінюються, конкурентоздатне середовище може існувати доти, доки будуть запроваджуватися інноваційні підходи від управління персоналом до технологічного процесу. Займаємось пошуком таких фахівців, знаходимо і продовжуємо поступ до нових зіркових колекцій.
О.: – У чому секрет успіху?
Л.В.: – Секрет успіху в самій роботі. Мене часто запитують: «Як виростити з людини хорошу людину?» – тільки сумлінною працею. Чим більше людина трудиться, тим більшого успіху може досягти. Я вже звикла чути запитання на кшталт: «Ларисо Михайлівно, ви коли-небудь спите?». Я сплю рівно стільки, скільки моєму організму потрібно для того, щоб відновитися. Трудоголіки рухають суспільство. Там же секрет успіху –в роботі команди таких же трудоголіків,така команда може гори звернути. Ідей у голові може бути багато, але якщо не працювати, не докласти зусиль для їх втілення – всі ці ідеї так і залишаться невтіленими.
Є ще один чинник–наявність амбіцій. На відміну від пустої самопохвали, абсолютно здорові амбіції не дають людині задовольнитися тим, чого вона вже досягла. І це стимулює її на активну діяльність, подальший рух вперед, розвиток і самовдосконалення.
О.: – Розкажіть про цінову політику вашої продукції?
Л.В.: –Цінова політика диференційована і може задовольнити всі верстви населення нашої країни. Нині у бренді «Voronin» чотири лінії одягу. У кожної – своя відповідна цінова політика.
Перша лінія – «Voronin» Молодіжна. Пошивається в основному з якісних полівіскозних тканин. Костюми з таких тканин мають хороші експлуатаційні властивості, добре чистяться і не такі дороговартісні як із натуральноїшерсті. Ціна абсолютно доступна випускникам шкіл, студентам, клеркам, молодим менеджерам.
Друга лінія –«Voronin» Класика – лінія середнього рівня ціни, але близька до молодіжної. Цяпропозиція для більш зрілих людей, що вже піднялися на вищий щабель професійної кар’єри. Костюми виконані з вовняних і напіввовняних тканин.
Лінія «Voronin» Ексклюзив – вироби з дорогих натуральних тканиннайвищої якості: 100 % вовни, або благородні домішки з бамбука, шовку, зі всякими новомодними сьогодні, які навіть вимовити неможливо. Літні костюми – з льону різноманітної кольорової гами і різними методами обробки. Вже для осінньої колекції, наприклад, розробили кілька гарних моделей і спеціально для них закупили дорогий вельвет у Німеччині та твід в Італії. Ми впевнені, що вони доповнять іміджевий гардероб солідних клієнтів.
Найвища за ціною – це лінія «Voronin» DeLuxe.Костюми пошиваються за індивідуальним замовленням з елітних, іноді унікальних, тканин провідних світових брендів. У виготовленні використовується ручна робота. Вироби за рівнем виконання відповідають моделям, які ми представляємо на подіумі. Цю лінію сміливо можна назвати «від кутюр». Крім того, кожна модель підкреслює індивідуальність її володаря. Зрозуміло, така продукція – товар досить дорогий, але є клієнти, які хочуть його мати і здатні заплатити 8-10 тисяч гривень і отримати єдиний у своєму роді, ексклюзивний, створений тільки для себе костюм.
О.: – Розкажіть про нові тенденції. Які модні деталі в класичному образі?
Л.В.:– Класичний діловий костюм і досі основний елемент гардеробу чоловіка в бізнес-середовищі. Однак поряд з елегантним консервативним дрес-кодом, і він схильний до модних тенденцій. У цьому сезоні основна увагаспрямована на колір і якість тканини. А такожна вміння за допомогою аксесуарів, створювати різні образи на основі базової моделі. Як привило, при пошитті такого виробу використовують виключно однотонні тканини або, як варіант, матеріал із ледь помітним візерунком. Саме це дає можливість вигідно підбирати доповнення.Так у молодіжному тренді – яскравий відтінок класичного синього. Звертаємо увагу на деталі – «вічко» лацкану піджака виконане декоративною строчкою яскравого кольору, цей же елемент повторено на рукавах. Брюки можуть бути як вузькі, так і класичні. А ось сорочки поміняли свій колористичний напрям. Модними вважаються сорочки з яскравих тканин. У молодих і рішучих чоловіків знаходить попит контрастне поєднання в костюмах і сорочках смужки або клітини.
Хочу зауважити, що Михайло Воронін часто говорив: «Я намагаюся підтримати чоловіче прагнення до класики, саме воно більшою мірою відповідає його істинному образу, образу людини, зайнятої справою». Цього принципу завжди дотримується Модний Дім «Воронін».

Тамара Маркелова

 

 

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code