Карантин карантином, а відпустка за розкладом? 

Карантин карантином, а відпустка за розкладом?

Зазвичай літо не балує ринок надзвичайною активністю. І роботодавці, і пошукачі більше думають у цей час про відпустки, ніж про справи, й відкладають розширення, працевлаштування чи зміну місця роботи радше на початок осені. Проте назвати 2020 рік типовим не можна. Можливо, що й літні відпустки для багатьох цього року не на часі? Експерти grc.ua дослідили це.

В ГОРИ, НА МОРЕ ЧИ ВДОМА

Дещо менше половини респондентів (44 %) змогли відпочити у 2020 році (або планують це зробити) стільки ж, скільки і минулого року.

При цьому серед усіх опитаних (тобто і тих, чия тривалість відпустки не зазнала змін, і тих, хто був змушений внести корективи) видом дозвілля, що лідирував за популярністю, виявилась відпустка на курортах (гірських чи морських). Так звикли проводити час 61 % респондентів.

Ще 34 % зазвичай подорожують іншими країнами. На противагу їм 23 % опитаних мандрують іншими містами України. А от майже кожен п’ятий (22 %) респондент заявив про те, що найчастіше проводить відпустку вдома. Трохи менше (19 %) у цей час відвідують родичів та друзів, а 13 % їдуть на дачу.

Найменш популярним серед опитаних виявився відпочинок “дикарем” – з наметами, у кемпінгах.

НЕ ЧАС ВІДПОЧИВАТИ

 Більше третини респондентів (36 % сумарно) заявили про те, що цього року вони навряд чи підуть у відпустку. З них 14 % пояснюють це тим, що загроза коронавірусу ще не минула, а тому подорожі варто відкласти до стабілізації ситуацїї. А 12 % зазначають: розмір їхніх доходів відчутно знизився, а тому відпустка зараз “не по кишені”.

На противагу всім вищезгаданим, 5 % опитаних змогли цього року відпочити навіть більше, ніж зазвичай, адже обсяг їхньої роботи дещо знизився.

До того ж респонденти згадували про те, що цього року роботодавці відправляли їх у відпустки за власний рахунок, але фактично вони мусили працювати у цей час.

НЕ ВИСТАЧАЄ СПІЛКУВАННЯ З ДРУЗЯМИ ТА ПРИРОДОЮ

 Коли ми запитали у респондентів, чого їм не вистачає найбільше, то виявили, що річ не тільки і не стільки у браку вільного часу. Найчастіше опитані жалілись на нестачу можливостей бачитись зі знайомими та друзями чи подорожувати. Таку відповідь дали трохи більше половини учасників опитування (51 %).

Ще 45 % респондентів були б раді більше часу проводити на природі та займатися спортом. А от майже третина опитаних (31 %) воліла б краще розподіляти вільний час – цілком може статись, що при застосуванні прийомів тайм-менеджменту в організації дозвілля у людей вивільняється більше часу на приємні заняття.

Найменше серед опитаних виявилось охочих мати більше усамітнення (9 %) та триваліший час приділяти сну (7 %). Не багато було й тих, кого все влаштовує, – цим може похвалитись лише 8 респондентів зі ста.

З повагою, Юлія Дрожжина,
керівниця експертно-аналітичного центру  

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code