Франція арештувала 86-метрову яхту російського олігарха

яхта Amore Vero

Влада Франції знайшла і арештувала яхту, яка належить президенту російської нафтової компанії Роснєфть Ігорю Сєчину, повідомив у четвер міністр економіки і фінансів Франції Брюно Ле Мер.

“Вилучено яхту російського олігарха. Дякуємо французьким митникам, які застосовують санкції Європейського союзу проти осіб, наближених до російської влади”, – написав він у Twitter.

Йдеться про 86-метрову яхту Amore Vero (раніше – St.Princess Olga), яка була спущена на воду в 2013 році суднобудівною фірмою Oceanco. Її вартість, за оцінкою профільного сайту superyachtfan, становить $120 млн.

Яхта вміщує до 14 пасажирів, до послуг яких сім кают класу люкс, одна VIP-каюта та три двомісні каюти. Всередині є спортзал, зона СПА та ліфт. На кормі розташований басейн, який, якщо потрібно, перетворюється у вертолітний майданчик. На верхній палубі пасажири можуть розслабитися в джакузі і полежати на м’яких білих диванах.

У 2016 році Центр дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) встановив, що яхта належить Ігорю Сєчіну. У своєму розслідуванні журналісти наводили численні факти перебування колишньої дружини Ігоря Сечіна, Ольги на цій яхті. Хроніку своїх розваг вона вела в Instagram.

У 2017 році після розлучення Сєчіна з дружиною яхту перейменували в Amore Vero.

Зараз вона знаходиться у місті Ла-Сьйота на південному сході Франції.

Ігор Сєчін вважається однією з найвпливовіших постатей у Росії. Він працює пліч-о-пліч з Володимиром Путіним з початку 90-х років. Коли майбутній президент Росії у 1991 році очолив комітет із зовнішніх зв’язків мерії тоді ще Ленінграда, Сєчін був призначений керівником його апарату. З того часу вони не розлучалися.

2 березня у Німеччині арештували яхту Dilbar російського олігарха Алішера Усманова.

Comments are closed.