Російські школи отримали методички з інструкціями, як висвітлювати події в Україні

Російсько-українська загарбницька безжальна війна тримає у напрузі весь світ. Росія веде її на усіх фронтах. Одна із її форм – інформаційна – у повному розпалі. У ЗМІ з’явилася інформація, що з 1 березня у російських школах розпочнуться уроки з метою «роз’яснення виваженої державної позиції  щодо війни в Україні». “Урок історії 6-8 клас”, “Урок історії 9-11 клас”, “Сценарій уроку 7-8 клас” і, нарешті, “Розмова про важливе для 9-11 класів” – так називаються методички, справжність яких ” підтверджують російські вчителі, які вже їх отримали.

Раніше в Інтернеті були повідомлення, що методички почали отримувати від місцевих адміністрацій вчителі шкіл Москви та Московської області, а також Калузької, Сахалінської та Тульської областей. Методички потрібні, щоб педагоги знали, як відповідати на запитання учнів. При цьому самі вчителі зауважують, що ситуація в Україні стає темою для розмов між дітьми на перервах, починаючи з п’ятого-шостого класу.

Урок на тему «Моя країна» для 6–8-х класів починається з роботи з карткою: за викладеним у методичці сценарієм заняття. Дітям пропонується показати на карті Росію, Україну, їх столиці, звернути увагу на розташування Донецької та Луганської областей. Потім йде обговорення сенсу приказки «Єдність народів – незламна фортеця», розбір слова «добросусідство». Школярам пропонується подумати, чому сусіди можуть стати ворогами. Як можливий варіант відповіді пропонується цитата Володимира Путіна: «Наша відповідь на брехню – це правда… в історії немає і не може бути «невигідних» або «незручних» сторінок». Важлива частина уроку – перегляд фрагменту відеозвернення президента про визнання незалежності ЛНР та ДНР.

Вже у шостому класі дітям належить дізнатися та обміркувати термін «інформаційна війна». Можливим варіантом відповіді на запитання пропонується такий: «В основі цієї міфотворчості не просто помилки та спотворення окремих історичних фактів, а системно організований механізм перекодування свідомості, насамперед молоді».

Особливу увагу на уроці вже в 7 класі пропонується звернути на НАТО. Розповісти про те, коли та кого ця організація бомбила. Потім дітей знайомлять з історією виникнення та розширення НАТО, з текстом Мінських угод, пропонують перерахувати «досягнення Росії останнього часу» (надійна банківська система, розвиток виробництва та імпортозаміщення, космодром Східний, Кримський міст тощо). Також пропонується такий зачин для дискусії вчителя з класом: «Згадайте історію. Росія завжди виступала гарантією безпеки України та її незалежності. Чи можна описати дії нашої країни як допомогу старшого молодшому?»

Мета уроку, розрахованого на 9–11-й класи, згідно цієї методички наступна: «… використовуючи достовірні факти та документи, сформувати в учнів середньої школи адекватну позицію щодо проведення Збройними силами Росії спеціальної миротворчої операції із захисту Донецької та Луганської народних республік».

Учням пропонується обговорити відеозвернення президента попарно і відповісти на запитання: «Які аргументи глава нашої держави наводить на доказ того, що в Україні протягом останніх 30 років спостерігається ескалація внутрішньоцивільного протистояння та виникають передумови громадянської війни?» і «Які з наведених аргументів зачепили вас найбільше? Як ви розумієте слова «антиросійський шлях» України? У чому це може полягати?». Далі перераховані можливі варіанти відповідей з посиланнями на тези з відеозвернення президента.

Далі старшокласникам пропонується практичний блок: як розпізнати фейкові новини. Як приклад для розбору пропонується «фейкова» новина про те, як «на українському острові Зміїний, захищаючи його до останнього, всі хлопці-прикордонники героїчно загинули».

«Ми, Росія, завжди підтримували та дбали про Україну, тому що ми є одним народом, і між нашими країнами не може бути ненависті, – йдеться у «Сценарії уроку для 7–8 класів». – Але, на жаль, у 2014 році на території України стався державний переворот, антиконституційний і кривавий, в ході якого загинуло багато ні в чому не винних людей, до влади прийшов проамериканський уряд, і фактично було встановлено зовнішнє управління цією суверенною державою. Частина населення цієї країни не прийняла перевороту. Це стосувалося людей, які проживали тоді в Криму, це стосувалося і тих, хто проживав та проживає сьогодні на Донбасі».

Урок будується у формі запитань та відповідей:

Питання: Це війна з Україною? Чи можна було обійтись без неї?

Відповідь: Йде не війна з Україною, а спеціальна миротворча операція, мета якої  стримати націоналістів, які утискують російськомовне населення.

Її мета – захист людей, які протягом восьми років зазнають знущань, геноциду з боку київського режиму. І для цього ми прагнутимемо демілітаризації та денацифікації України, а також передачі суду тих, хто вчинив численні криваві злочини проти мирних жителів, у тому числі і громадян Російської Федерації».

Урок суспільствознавства «Розмова про важливе» розрахований на 9–11 класи, а також студентів коледжів та педагогічних вузів.

«Напевно, всі ви слухали про популярне серед української радикальної молоді гасло: «Москалей на выселицу» («Москаляку на гіляку») – приголомшливі слова! – йдеться у методичці. – У чому ж причина цих безчинств, цього безпам’ятства? Причина глибока, хоча і зовсім штучна. Сучасна Україна має гімн: «Ще не вмерла Україна…» Так ось вірш, який лежить в основы гімну України, містить й інші слова, які майже не знають у нас, але, на жаль, добре засвоїли багато хто в Україні. У цих рядках росіяни називаються «поганими москалями». Там звучить абсолютно неприкритий заклик до ненависті та боротьби з усіма росіянами – маються на увазі всі громадяни Російської держави. Уявляєте такі слова в державному гімні? Це не що інше, як фашизм! Що вже говорити про підручники, фільми, передачі з арсеналу сьогоднішньої української пропаганди, які наскрізь пронизані фашистськими смислами та ідеями, в яких перекреслено все, що нас об’єднувало, а вихваляється лише антиросійське».

Чиста брехня. Наш Гімн  не має слів про «москалів».

Ось як у методичці пояснюються причини того, що відбувається в Україні, нині: «Ще кілька років тому стало очевидним, що станеться, якщо величезна, сильна українська армія – обдурена, налаштована до Росії виключно з ненавистю, – нападе на нашу країну. Жодної іншої мети, крім затягування часу та підготовки до майбутньої війни з боку України не було. Через три – максимум через чотири роки Росія зіткнулася б не просто з війною, а з війною на винищення та поневолення і, як недавно заявив Володимир Зеленський – з використанням ядерної зброї. А такі можливості Україна з урахуванням її союзників, безумовно, має. Те, що відбувається в Україні зараз, називається у міжнародній практиці примусом до миру». У фіналі уроку наводиться цитата кіногероя Данила Багрова: «У чому сила, брате? Сила в правді».

Повна нісенітниця. Так вони перетворять школи у божевільні, а діти та  вчителі страждатимуть від  роздвоєння особистості.

На брехні далеко не заїдеш, говорить народна мудрість. Безпрецедентний опір, який чинить наш український народ, є відповіддю на усі запитання цієї брехливої пропагандистської агітки.

Матеріал підготувала Тамара Маркелова

Comments are closed.