Заяви Кремля про взяття ЗСУ в “котел” у Часовому Яру – ІПСО на тлі візиту путіна в Китай

Заяви Кремля про взяття ЗСУ в “котел” у Часовому Яру –  ІПСО на тлі візиту путіна в Китай

Російський диктатор Володимир Путін перебуває з візитом у КНР. За словами Пєскова, він обов’язково обговорюватиме війну в Україні на переговорах із лідером Китаю Сі Цзіньпіном.

На цьому тлі активізувалися російські ЗМІ, які навиперед почали оприлюднювати інформацію про неіснуючі перемоги окупантів в Україні.

Так, наприклад, 15 травня, тобто, наперерододні візиту Путіна в КНР  російське Міноборони заявило, що російські війська нібито захопили село Роботине в Запорізькій області.

Натомість Генштаб ЗСУ 15 травня станом на 13:30 підтвердив лише спроби наступу росіян в районі Роботиного.

“На Оріхівському напрямку ворог не полишає спроб просунутися в районах Роботиного та Старомайорського, де від початку доби відбулося загалом 15 бойових зіткнень”, – йдеться в повідомленні Генштабу ЗСУ.

Прес-офіцер лейтенант Сергій Скібчик з  65 бригади, яка воює на цьому напрямку, заявив про те, що окупанти лише на околиці, в селі досі залишаються позиції українських вояків, а росіян вибивають при спробі штурму щодня. “І щодня вони заходять знову і пробують закріпитися. Село під вогневим контролем українських і російських військ одночасно. Але більшість території села – досі наші позиції”, -зауважив він.

Цю інформацію підтверджує і проєкт DeepState. На його мапі бойових дій добре видно, що в селі росіян немає.

Своєю чергою речник Генштабу ЗСУ Дмитро Лиховій заявив, що за минулу добу окупанти 4 рази атакували в районі Роботиного Запорізької області, але втрат позицій українські сили не допустили.

Роботине -це невелике село, площею до 3 кв. км, де до війни офіційно жили менш як 500 людей. Однак під час російсько-української війни воно набуло надзвичайно важливого тактичного значення.

Населений пункт лежить на автодорозі з Оріхова до Токмака. До цього логістичного хабу російської армії від Роботиного приблизно 20 км. Далі від Токмака лежить місто Мелітополь, яке було серед цілей українського літнього наступу.

Роботине росіяни окупували 6 березня 2022 року, на початку повномасштабного вторгнення. На початку червня 2023 року саме у напрямку Роботиного почалися активні дії українського війська. Село вдалося визволити  наприкінці серпня 2023 року.

Але, на цьому російські ЗМІ у бажанні видати бажане за дійсне, вирішили не зупинятися.  15 мая російське агенство ТАСС з посиланням на силові структури квазі утворення “ДНР” повідомило, що угрупування українських військ на сході Часів Яру начебто опинилося у оперативному оточенні.

Далі мовою оригіналу: “На востоке Часового Яра группировка противника попала в оперативное окружение. Вся эта территория находится под полным огневым контролем”, – сообщили в силовых структурах.Там уточнили, что на этом участке фронта ВСУ несут большие потери”.

Ба більше, Збройні сили України начебто перекинули особовий склад трьох бригад з Часова Яру під Харків. “Сейчас из Часова Яра мобилизованные 95-й, 46-й и 82-й бригад отправлены под Харьков”, – повідомляє ТАСС.

Утім, за повідомленням Генштабу ЗСУ, протягом останньої доби на Краматорському напрямку відбито 13 спроб прорвати оборону наших військ.

Дві атаки ворога наші захисники відбивають на напрямках Бахмут – Кліщіївка, Опитне – Андріївка. Ситуація контрольована.

Аналогічна ситуація у риториці російських ЗМІ щодо характеру бойових дій у Харківській області. Російські ЗМІ і посадові особи звітують про значні тактичні успіхи у напрямку Вовчанська і Липці. Але ситуація на лінії бойового зіткнення відрізняється від російських ІПСО.

За останню добу ворог продовжував наступальні дії і здійснив 11 атак. Бої точилися зокрема в районах населених пунктах Липці, Стариця, Вовчанськ. Ворог продовжує зазнавати вогневого ураження з нашої артилерії та БПЛА. Сили оборони здійснюють зачистку вулиць на півночі Вовчанська, не даючи противнику закріпитися.

За інформацією начальника Харківського гарнізону Сергія Мельника, попри важкість ситуації, ЗСУ тримають оборону у Вовчанську та в напрямку Липців. “За підтримки авіації ворог не полишає спроб досягти певного успіху, але українські військові роблять усе від себе залежне, аби ці плани зруйнувати, завдаючи противнику максимальних втрат у живій силі та техніці”, — повідомив Сергій Мельник.

Керівник української розвідки Кирило Буданов очікує, що атаки в Харківській області “триватимуть ще три-чотири дні”, після чого, ймовірно, окупанти зроблять наступ у напрямку Сум. “На цей час наше завдання — стабілізувати лінію, а потім почати відкидати їх через кордон”, — сказав Буданов.

Очільник розвідки додав, що наплив українських резервів зумів “частково порушити плани” росіян.

Підсумовуючи, хотів би зауважити, що основна мета  подібних російських ІПСО — це створити ілюзію успіхів російських окупаційних військ в Україні напередодні важливих міжнародних зустрічей. Плюс, посіяти паніку, хаос серед мирного населення, спровокувати не контрольовані внутрішні міграційні процеси.  У свою чергу, за задумом росіян, має створити додаткове напруження на центральні та місцеві бюджети. Крім того, це має  значно перевантажити логістику української сторони. Це залізниця і автосполучення, якими перекидається військове спорядження, техніка у гарячі точки на лінію фронту.

Наразі ситуація на фронті контрольована Силами оборони України, суттєвих змін в обстановці не відбулось.

Українські захисники роблять усе можливе для утримання оборонних рубежів та позицій,  завдають окупантам відчутних втрат, нарощують ініціативу там, де це можливо.

Д. Снєгирьов

Comments are closed.