За державну зраду Олександр Косторний отримав 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна

Як повідомляє  //zaxid.net/news/ Галицький районний суд Львова у четвер, 23 травня, виніс вирок колишньому майору КДБ, 73-річному Олександру Косторному, який передавав росіянам карти Яворівського полігону з позначками об’єктів, за якими вони в березні 2022 року завдали ракетний удар по полігону. Майор роками спілкувався з представниками російських спецслужб та за їх вказівками організовував у Львові проросійські провокативні заходи. За державну зраду Олександр Косторний отримав 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.
Під час судового розгляду слідчі виявили в Олександра Косторного листування з представниками російських спецслужб. Зокрема 4 березня 2022 року він надіслав у Telegram представникам РФ карту Яворівського полігону, де позначив координати військовослужбовців і техніки ЗСУ. Крім цього, засуджений листувався з російськими пропагандистами.

У суді Олександр Косторний повністю заперечував свою провину. Він вважає, що слідство не має доказів його держзради. За словами засудженого, всі карти, які є в його листуваннях, можна знайти у вільному доступі. Косторний запевняє, що надавав карти мисливцям і грибникам. Крім цього, він вважає, що ракети скорегували за допомогою американських супутників, а листування підробив прокурор. Останню промову у суді Олександр Косторний виголошував російською мовою.

23 травня суддя Галицького районного суду Віктор Романюк визнав Олександра Косторного винним у державній зраді та призначив 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна. Цей вирок можна оскаржити в апеляційному суді.

Нагадаємо, що росіяни 13 березня 2022 року обстріляли Яворівський полігон. За офіційною інформацією, внаслідок цього загинули 64 людини, ще понад 100 отримали поранення. Збитки внаслідок атаки становлять приблизно 136 млн грн. СБУ зʼясувала, що удар по полігону корегував колишній працівник КДБ Олександр Косторний. 27 червня 2022 року він отримав підозру у державній зраді (ч. 1 ст. 111 ККУ). У жовтні того ж року справу корегувальника передали до суду.

Comments are closed.