«Вечір вальсу» – одна із найяскравіших прем’єр 87-го театрального сезону національної оперети

Для тих, хто кинув виклик осінній меланхолії, 19 листопада у Київському національному академічному театрі оперети відбувся концерт «Вечір вальсу». Воістину – це одна із найяскравіших прем’єр 87-го театрального сезону.

Перед початком концертної програми відбулася пресконференція для журналістів з нагоди презентації прем’єри та підписання меморандуму про співпрацю з міжнародною юридичною компанією INTEGRITES.

У пресконференції взяли участь: генеральний директор – художній керівник Національної оперети України, н. а. України Богдан Струтинський;  

керуючий партнер міжнародної юридичної компанії INTEGRITES Олексій Фелів;

в.о. головного диригента театру, з.д.м. України Сергій Дідок;

головний балетмейстер театру, з.а. України Вадим Прокопенко.

Презентуючи новий мистецький проєкт, Богдан Струтинський розповів про історію появи вальсу – цікавого напряму у музичній культурі.  Зокрема очільник оперети зауважив, що сьогодні ніхто не думає і не згадує про те, як складно торував свій творчий шлях  уславлений австрійський композитор Йоган Штраус, автор 447 вальсів, як боровся за цей жанр, його популярність у світі. Вальс виник на рубежі століть – XVIII і XIX, а це ті часи, коли він був під забороною моралістів, як розпусний і негідний пристойного товариства танець.

Богдан Струтинський зосередив увагу журналістів ще на одній приємній  новині, а саме: на поверненні традицій меценатства, які починалися у Троїцькому народному домі, побудованому 1902 року за меценатські кошти.  Сьогодні у цьому приміщенні знаходиться національна оперета.

«Приємно, що у театрі крім того, що народжуються нові проєкти, ще й з’являються нові партнери, які готові підтримувати мистецтво в Україні, які готові підставити плече і хоча їм також нелегко у цей складний час, але вони знаходять інвестиції в майбутнє», –  висловив думку керівник театру.

«Культура – це довготривалий процес, зрощується не одним днем. Це важливо, тому що високорозвинені країни з розвиненими економіками, будують свою філософію через культуру: спочатку йде мораль, йде культура, потім економіка, потім закон. Культура синхронізує суспільство навіть сильніше, ніж закон», –резюмував пан Струтинський і передав слово керуючому партнеру міжнародної юридичної компанії INTEGRITES Олексію Феліву.

Олексій Фелів розповів, що дотепер у компанії направляли зусилля на підтримку молоді, людей поважного віку. «На прикладі театру оперети ми перейнялися проблемою виживання закладів культури в період карантину і вирішили, що потрібно долучатися до культурних проєктів, особливо у ці важкі часи, відновити взаємодію бізнесу з культурою. Ми будемо пропагувати культуру, особливо оперету, серед своїх бізнес партнерів, залучати їх до меценатства», –  сказав Олексій Фелів. За його словами підтримка мистецтва і креативної індустрії стала новим соціально-відповідальним напрямом діяльності компанії.

На фото: Богдан Струтинський (ліворуч) і Олексій Фелів (праворуч)

Під час пресконференції сторони підписали меморандум про співпрацю. Упродовж наступного 2022 року INTEGRITES сприятиме розвитку творчого середовища Національної оперети України.

Про концепцію і зміст  концертної програми  коротко розповів Сергій Дідок. Зокрема він зазначив, що проєкт народився давно, але тільки рік тому до нього повернулися і почали готувати репертуар. «Вальс настільки багатий і різноманітний, що охопити всі найкращі вальси в одному вечорі нереально. Визначилися з тим, щоб оптимально показати його у різних жанрах і провести через історичну ідею від початку лендлера – старовинного танцю і до сьогодення». В.о. головного диригента повідомив, що у концерті звучать сім прем’єрних номерів, які ще не виконувалися у театрі, і на його переконання стануть справжніми хітами, полюбляться і наспівуватимуться любителями музики. Вальси до кінофільмів, мюзиклів, опер, вальси в балетах, в пісенній творчості створили різнобарвну брендову хітову програму, яка даруватиме приємні миттєвості глядачам.

Відповідаючи на запитання журналістів, Богдан Струтинський повідомив, що колектив театру докладає значних зусиль щодо повернення історичного обличчя Троїцькому народному дому, розвиває та популяризує цей напрям. На сцені теперішньої оперети працювали корифеї українського театру: Микола Садовський, з ініціативи якого у Троїцькому народному домі народився перший український стаціонарний професійний театр, Марія Заньковецька, Лесь Курбас, Микола Лисенко, Олександр Кошиць.

Насамкінець Богдан Струтинський поділився з журналістами ідеєю нового мистецького проєкту «Портрети великих» та запросив до глядацької зали – провести незабутній вечір у ритмі вальсу.

Концертна програма «Вечір вальсу», яка складалася із двох відділень, насичена незабутніми мелодіями, створеними королями вальсу Й. Штраусом, Ф. Легаром, П. Чайковським. Не менш чаруючими є вальси сучасних композиторів: А. Хачатуряна, Е. Хопкінса, Є. Доги, І. Шамо. Їх мелодії  з перших нот нагадують кадри з відомих та улюблених кінострічок.

Як писав Герцен: «Театр – вища інстанція для вирішення життєвих проблем». «Вечір вальсу» в київській опереті – це все про кохання, все про любов. Скільки  різних композицій слухаєш,  стільки історій  проживаєш. Наприклад, коли звучить «Вальс квітів» Чайковського, поринаєш у феєричну атмосферу свята, душа злітає до небес, яскраве кольорове диво захоплює уяву і кружляє у ритмі неземного вальсу. Вальс – танець почуттів. Його неможливо не любити чи не розуміти.

Слово «вальс» походить із німецького walzen — кружляти. У віртуозному виконанні артистів театру оперети пісенні чи танцювальні композиції заряджають публіку неймовірними емоціями.  Глядач отримує естетичне, емоційне задоволення, елегантно-чуттєві мелодії вальсу вивищують над буденністю, пробуджують бажання жити, любити, творити, бути добрішими.

Народженому у заборонах, «без дозволу», без благословення вальсу, судилося вижити завдяки любові людей. Сьогодні з упевненістю можна сказати: вальс безсмертний.

Матеріал підготувала Тамара МАРКЕЛОВА

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code