У Комітеті Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики в онлайнформаті відбулося перше засідання робочої групи з питань функціонування регіонального інформаційного мовлення ПАТ «НСТУ» у контексті інформаційної безпеки України. Приводом для створення групи стали численні звернення до парламенту від громадських організацій і громадян, стурбованих ситуацією зі скороченням регіонального мовлення телерадіокомпанії. «Комітет визнав за необхідне докладно проаналізувати ситуацію і вийти на спільне рішення», – зазначила, відкриваючи засідання, народний депутат України, перший заступник голови комітету Ірина Констанкевич. Крім народних депутатів України, керівництва ПАТ НСТУ та Наглядової ради ПАТ НСТУ, участь у засіданні робочої групи взяли представники трудових колективів 5 регіональних філій.
Національну спілку журналістів Україні у робочій групі представляють перша секретар Ліна Кущ та секретар Ольга Куліш. Заступник генерального директора ПАТ НСТУ Микола Чернотицький і голова Наглядової ради ПАТ НСТУ Світлана Остапа розповіли про розвиток компанії і про концепцію регіонального мовлення. Микола Чернотицький послався на закрите дослідження, проведене у 12 містах України, для вивчення уподобань глядачів і слухачів. «Ми провели 13 березня обговорення концепції з представниками регіональних філій і профспілок. Для Наглядової ради важливо, щоб усе відбувалося з дотриманням закону. Щоб відбувалося не в режимі постійної критики, що хтось щось робить неправильно. У кожної країни свій шлях створення суспільного мовника. У нас свій, особливий», – сказала Світлана Остапа, пославшись на недостатнє фінансування компанії. «Регіони не мають інформації про ті найважливіші процеси, які відбуваються в країні. Важливі речі, реформи проходять повз людей. Суспільне і українське суспільство перебувають у паралельних просторах. Безперечно, треба бути незалежним від олігархів, від сторонніх впливів, – але не від свого суспільства, від громадян. Ми повинні чути платників податків», – наголосила Ірина Констанкевич.
«Розважальний контент дуже важливий. Але від суспільного мовника хотілося б отримувати виважену актуальну інформацію», – підтримала народний депутат Тетяна Циба.
Виступаючи на засіданні робочої групи, співробітники регіональних філій Наталія Левченко (Житомир), Ольга Вакало і Володимир Подчоса (Запоріжжя) говорили про негативні наслідки скорочення обсягу регіонального мовлення, до якого вдається керівництво Суспільного. «Для представлення всього суспільно важливого ландшафту регіону залишається 1 година. І вона чітко структурована. Ми вважаємо, що це – порушення права наших споживачів на отримання місцевої незалежної інформації. І обмеження права громадян впливати тут на локальні рішення. В регіонах ми – єдиний незалежний мовник. Коли виграють регіони, виграє суспільний мовник», – підкреслила Ольга Вакало. За підсумками засідання робоча група вирішила створити чотири підгрупи і провести окремі засідання з наступних питань: – покриття сигналу ПАТ НСТУ, – концепція регіонального мовлення, – забезпечення мовлення і покриття в прикордонних районах України, – мовлення для національних меншин. Орієнтовна дата наступного засідання – 22 липня.
Leave a Reply