Рекорди української «Вікіпедії»

Недавно MediaSapiens писав, що українська «Вікіпедія» встановила новий рекорд відвідуваності. А 1 грудня стало відомо, що сайт б’є рекорди відвідуваності другий місяць поспіль.

Про це заявив Юрій Пероганич, гендиректор Асоціації підприємств інформаційних технологій України, співзасновник ГО «Творча еліта України». Він оприлюднює щомісячні статистичні спостереження «Вікіпедії».

У листопаді місячне число переглядів сторінок досягло 74, 3 млн, написав він.

«Середня відвідуваність в листопаді становила 2,47 млн переглядів за день, 103 тис. переглядів за годину, 1719 за хвилину або 29 переглядів щосекунди», — заявив він.

Попередній рекорд, що був встановлений місяць тому, перевищений на 2,97 млн переглядів. Середня відвідуваність в листопаді становила 2,47 млн переглядів за день, 103 тис. переглядів за годину, 1719 за хвилину або 29 переглядів щосекунди, пояснив він.

За словами пана Пероганича, у порівнянні з листопадом минулого року зростання склало +10%, а за трирічний період популярність української Вікіпедії виросла на 33 %. Оскільки листопад  — піковий місяць відвідуваності, тому наступний рекорд найбільш ймовірний рівно через рік, прогнозує він.

«Число унікальних пристроїв, з яких переглядали “Вікіпедію”, в листопаді становило 12 386 155 шт., це на 18 % більше, ніж у листопаді 2018.Частка мобільних пристроїв виросла за рік з 60,9 % до 64,1 %, а їх число на 19,7 %. Відповідно, частка настільних систем впала з 39,1 % до 35,9 %, хоча їх число теж за рік виросло, однак значно менше, лише на 4,4 %. 62,0 млн або 83 % від загального числа переглядів здійснено з території України, 3 % з території США, 1,3 % з території РФ, 1,2 % з території Польщі», — навів він дані.

В той же час популярність російської версії «Вікіпедії» падає, заявив пан Пероганич уже у іншій публікації, посилаючись на cтатистичний сервер «Вікіпедії».

«Ще рік тому, у листопаді 2018-го, популярність російської “Вікіпедії” на території України в перевершувала популярність української на 96 % (114 млн переглядів російської і 58 млн — української). Однак у  листопаді 2019 російську “Вікіпедію” переглядали з території України лише на 77 % частіше ніж українську (110 млн переглядів російської і 62 млн — української)», — пояснив він.

Нагадаємо, стало відомо, що «Вікіпедія» в європейському суді вимагає зняти блокування у Туреччині.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code