Про жіночу військову форму

Військовослужбовиці Збройних сил України вперше отримали польову форму, розроблену з урахуванням будови жіночого тіла. Моделі одягу пройшли відповідні випробування.

Про це повідомили в Міністерстві оборони України.

Загалом у 2024 році «Агенція оборонних закупівель» має закупити 65 тисяч комплектів польових костюмів для жінок та 100 тисяч комплектів жіночої білизни. У січні оголосили тендери на закупівлі цих товарів. Водночас 50 тисяч комплектів жіночих літніх польових костюмів уже почали постачати до війська.

На своїй Facebook сторінці офіцер Збройних сил Тетяна Чорновол розмістила допис, який мало кого залишив байдужим. Військовослужбовиця пише: «Про жіночу військову форму. Ніколи не отримувала. Воюю в чому хочу і зручно. При чому я модниця і бандерівка. Тому зараз я воюю у вишиванці бійця УПА! Їй на зміну парадна – вишиванка Січового стрільця.

Ну, це не 100 відсотків, але так може бути, бо я купила собі старі чоловічі вишиванки минулого сторіччя і переконала себе, що їх до мене носили гарні і відважні чоловіки, які виборювали незалежність України переді мною та мінусували  москалів як я. Вишиванка як естафета воїна. Це мене надихає…

Розкажу про вишиванку «бійця УПА» – вона в мене «робоча». Дуже цупкий крам. Я в ній на всіх бойових позиціях. Вона в мене зараз, як кітель. Одягаю зверху на дуже теплу товсту фліску. Потім пухову жилетку. Дуже теплу. Куртку я не люблю, сковує рухи рук. Куртку беру звісно з собою, але рідко одягаю, як холод припече, або складаю, як подушку. А так бігаю в основному в жилетці. До речі, зимова куртка у мене ЗСУшна, видана, я її люблю. Як подушка супер))).

До речі, навряд чи я буду носити жіночу форму ЗСУ, якщо видадуть. Я вже подивилася фото – вона мене не влаштовує тим, що обтискає бедра.

Для мене дуже важливо, щоб штани були широкі. Для мене головне, щоб моя жопка не мерзла. Тому я одягаюся в кілька шарів, а щоб не змокріти під час біганини, треба, щоб була повітряна прослойка в кожному шарі.

Тому я одягаю теплі штанці з начосом, широкі, а зверху військові штани, ще ширші. Шаровари))).

На фото мої улюблені. Теж вінтаж))). Афганка. Тільки не питайте, де я їх дістала))). Дуже якісна тканина, м’яка, міцна, хороший колір, великий розмір, ушиті мною в талії, вшиті резиночки. Дуже зручно зробила.

Військова мода має свої виклики. Мені дуже важливо, щоб одежа була зручна для всього. Бігати, лазити, валятися в грязюці, не знімати кілька діб, зручно спати і при цьому гарно виглядати.

Ще одежа мусить бути багатошарова. Верхнє брудне зняла, в нижньому скочила в спальник. Зимою це нижнє повинне бути дуже теплим. Буває взагалі не має жодного джерела тепла на позиції. Тому верхній шар найтонший. Зараз це вишиванка. Нижнє мусить бути навіть літом, бо не буду я труси перед хлопцями світити. Термобілизну не люблю, швидко починає тхнути потом. Люблю теплу бавовну з начосом, широку з повітрям. Люблю користуватися парфумами, маленькі пляшечки обов’язково можна знайти в якійсь з моїх численних кишеньок. Тому кишені повинні бути також, скрізь.

Тому підібрати форму важко, купуєш, одягаєш, забраковуєш, і то не те, і те не таке, а як попало щось, що відповідає всім вимогам, заношуєш до дір, але зашиваєш їх, і така істерика, коли щось з такого забудеш на позиції на яку не можеш повернутися.

Тут на фото я в усьому «цінному». На голові баф. Заношений до дір. На діру пришитий Дракон. Позивний. З бафом не маю клопоту з зачіскою. Як лягла, як встала –  нічого на голові не змінилося. І вушка від вітру і протягу захищає.

А ще я собі в усьому цьому подобаюся. Жодну сукню я не носила з такою впевненістю у своїй красі, як свою бойову форму.

Фото зробила для посту сьогодні. На позиції. Поряд тубус від ракети з якого вчора дещо влупила. Вдягачку вже ношу кілька днів не знімаючи. Виглядаю супер))).

Довідково: Станом на січень 2024 року в українській армії служить 45 587 військовослужбовиць. Реклама: Для порівняння, у 2014 році цей показник становив понад 16,5 тисяч, а у 2023 році – понад 43,4 тисячі. Серед жінок, які зараз є військовими, 13 487 мають статус учасника бойових дій.

 

 

 

 

Comments are closed.