Прес-реліз VI Міжнародного Конкурсу вокалістів азербайджано-української дружби

З 8 по 10 грудня 2023 року у курортній столиці України, в Трускавці, відбудеться VI Міжнародний Конкурс Вокалістів азербайджано-української дружби. Унікальність Конкурсу полягає в тому, щоб виявити та відкрити музичній громадськості України та світу вокалістів, які однаково вправно співають і оперу і естраду. У двох відбіркових турах конкурсанти виконають академічний (оперний) репертуар для власного голосу, українську пісню, яку співають і українські і азербайджанські співаки “Дивлюсь я на небо”, яка і стане обов’язковим конкурсним твором, а також естрадний твір.

Для участі у Конкурсі будуть допущені професійні співаки та співачки віком від 18 до 40 років, що мають спеціальну музичну освіту та студенти музичних ВИШів та коледжів.

Усі учасники пройдуть попередній сліпий відбір за аудіо. На фінальний відбір у Трускавець будуть запрошені 10 виконавців, що набрали найбільшу кількість балів на сліпому відборі.

Усі витрати виконавця, окрім дороги, бере на себе оргкомітет.

Вступні внески в Конкурсі відсутні.

Конкурс Пам’яті Мусліма Магомаєва та його послідовник VI Міжнародний Конкурс Вокалістів азербайджано-української дружби єдиний в Україні, який надає можливість лауреату виступити на найпрестижнішій сцені світу Карнегі Холл.

Лауреат 2 премії Конкурсу у 2019 році Дмитро Воронов (Київ-Марсель) та переможець Конкурсу у 2021 році Урфан Джафаров (Азербайджан) пройшли попередній відбір та виступили у 2023 році на сцені Карнегі-Холл під керівництвом продюсера Ірини Самсоненко. Дмитро Воронов, таким чином, став першим українським молодим оперним виконавцем, який виступив сольно на всесвітньовідомій сцені.

Конкурс у 2023 році несе благодійну місію – всі грошові нагороди лауреатів Конкурсу передаються для захисників Вітчизни. А також під час самого конкурсу буде організований благодійний збір на потреби ЗСУ та інші благодійні активності.

Спеціальні призи  Конкурсу:

Путівки на відпочинок до готелів України «Трускавець 365» (Трускавець), «Гранд Алексік» (Трускавець), «Оберіг» (Моршин), «Квітка Полонини» (с. Солочин, Закарпаття)

Публікація у виданні «Високий замок»

Обкладинка та публікація у журналі «Жінка»

Публікація у виданні Platform4.news

Путівка на відпочинок до термалів у Польщі від туристичної агенції «Карпатія Галич Тур»

Спеціальний приз від продюсера Ірина Самсоненко – продюсерський супровід та організація виступу на сцені Карнегі-Холл.

П’ять років поспіль з 2018 по 2021 у Трускавці проводився Конкурс Пам’яті Мусліма Магомаєва, Міжнародний Конкурс вокалістів азербайджано-української дружби є його правонаступником і був вперше проведений у 2022 році.

У зв’язку із війною Росії проти України Конкурс зазнав ребрендингу та отримав нову назву.

Із самого початку війни, коли міста України приймали на себе удари ракет та артилерії, курортний Трускавець тримав удар по розміщенню, лікуванню та забезпеченню українців, які тікали від війни.

Волонтерили усі: трускавчани та гості міста. Допомагали міському гуманітарному штабу справлятися із забезпеченням допомогою стражденних.

Великий внесок зробила і азербайджанська громада.

Об’єднаний конгрес азербайджанців у Львівській області (Голова Тимур Мамедов) та Азербайджанський культурний центр (Гурбан Аббасов та Наталія Кудряшова) з перших днів возили гуманітарну допомогу до Трускавця, Києва, Білогородки, Харкова, Українки та інших міст, які приймали переселенців.

Надзвичайний та Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні у 2019-2022 роках Ельміра Ахундова відправила із Азербайджану в Україну декілька літаків із гуманітарними вантажами.

Компанія “Сокар” забезпечує пальним фронт і тил, а також відновлює за власний рахунок школи на деокупованих територіях.

Тому, що азербайджанцям війна болить так само, як і нам.

Тому, що горе у нас спільне – роками окуповані території: у нас Схід та Південь, у них – Карабах.

І спільна причина цього горя – клята русня.

Пропагандисти ворога на сьогодні розповсюджують наративи про те, що Азербайджан – країна агресор.

Але Азербайджан, так само як і Україна не нападає на чужі території.

Азербайджан і Україна б’ються за власні землі, які окупував ворог.

Культурний фронт не менш важливий, аніж гуманітарний та економічний.

І на культурному фронті Азербайджан також разом із Україною.

Це визнано на найвищому політичному рівні.

За п’ять років у Конкурсі взяли участь співаки із Австрії, Британії, США, Казахстану, Литви, Азербайджану, Китаю.

Гала-концерт Конкурсу буде безкоштовним для глядачів і стане прекрасним культурним відпочинком для трускавчан та гостей курорту.

Проводитиметься він не у великій залі Палацу Культури, а у Концертній залі ГКК “Карпати”, біля якої, у тому самому приміщенні, облаштоване бомбосховище і є можливість швидко туди перейти не виходячи із приміщення. Для вокалістів із розігрітим голосовим апаратом – це важливо.

Організатори Конкурсу дбають про безпеку учасників і гостей.

Учасники, які були обрані журі для участі у 2 та 3 турах Конкурсу:

Алієва-Мисіна Ельнара

Народилася у м. Харків. Закінчила Харківський національний  Університет мистецтв ім.І.П.Котляревського. Працює артисткою хору у Харківському Національному академічному театрі опери та балету ім.М.В.Лисенка. Меццо-сопрано.

Бобомуратова Інна

Народилася у м. Рівне. Закінчила асистентуру-стажування у Одеській національній музичній академії імені А.В.Нежданової. Працює солісткою у Рівненській обласній філармонії. Сопрано.

Галій Ганна

Народилася у Харківській області. Закінчила Харківський національний  Університет мистецтв ім.І.П.Котляревського. Аспірант  Харківського національного Університету мистецтв ім.І.П.Котляревського. Меццо-сопрано.

Мисін Даніїл

Народився у м. Лозова Харківської області. Аспірант Харківського національний університет внутрішніх справ. Магістр Харківського національного Університету мистецтв ім.І.П.Котляревського. Контратенор.

Мхітарян Анастасія

Народилася у м. Дрогобич Львівської області. Навчається у Національній музичній академії України імені П.І.Чайковського. Сопрано.

Петришина Тетяна

Народилася у Чернівецькій області.  Аспірант  Львівської Національної Музичної Академії ім.М.В.Лисенка. Працює викладачем вокалу у Чернівецькому обласному фаховому коледжі мистецтв ім.С.І.Воробкевича та Завідувачкою навчально-методичного відділу мистецьких закладів та підвищення кваліфікації працівників культури у Буковинському центрі культури і мистецтв. Драматичне сопрано.

Романов Ілля

Народився у м. Ромни  Сумської області. Навчається на факультеті мистецтв Криворізького державного педагогічного Університету. Тенор.

Стравинська Олександра

Народилася у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області. Навчається на факультеті мистецтв Криворізького державного педагогічного Університету. Працює артисткою хору Криворізького академічного театру драми та музичної комедії ім.Т.Г.Шевченка та керівником камерного хору «Берегиня»у культурно-громадському центрі «Шелтер Плюс». Сопрано.

Фан Вей

Народився у провінції ZheJiang, Китай. Закінчив Національну музичну академію України імені П.І.Чайковського. Аспірант Українського державного університету ім.М.П.Драгоманова. Баритон.

Штернер Наталія

Народилася у м. Костянтинівка Донецької області. Закінчила Дніпропетровську консерваторію ім.М.І.Глінки. Працює солісткою-вокалісткою у Дніпропетровському Будинку органної та камерної музики. Сопрано.

Трускавець – туристична столиця України. А проведення там Міжнародної культурної події, такої як Конкурс, приверне увагу до міста і до України, де курортні міста стають осередками культури. На зразок всесвітньовідомих Каннів, Сопоту, Юрмали та інших міст-курортів. Що позитивно вплине на репутацію нашої країни на світовій арені.
Конкурс став також дипломатичною мультикультурною платформою для співпраці двох країн.

У 2020 році Конкурс відвідала  Надзвичайний та Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Ельміра Ахундова. У 2019 році Конкурс відвідали дипломатичні місії Таджикістану та Болгарії.

У 2019 році під час візиту Президента України Володимира Зеленського до Азербайджану, та зустрічі із Президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим було відзначено високий рівень проведення Конкурсу Конкурс став рушійним фактом для підписання договору співробітництва між Трускавцем та азербайджанським містом Губа

Організатори Конкурсу:

Азербайджанський культурний центр імені Мусліма Магомаєва (Гурбан Аббасов та Наталія Кудряшова)

Трускавецька міська Рада (міський Голова Трускавця Андрій Кульчинський)

Конкурс проходить за підтримки:

Міжнародного фонду азербайджанців світу

Об’єднаної діаспори азербайджанців України

Міжнародного товариства україно-азербайджанської дружби (Голова Козицький Степан Зіновийович)

Народної письменниці Азербайджану Ельміри Ахундової

Офіційна сторінка Конкурсу:  https://www.facebook.com/KonkursM/

Телефон: +380504123355

 Партнери:

Конгрес Азербайджанців Дніпропетровської Області
Об’єднаний Конгрес азербайджанців України у Львівській області

Трускавецький Міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат»

Мережа Готелів «Відпочинок 365»

Готель «Трускавець 365»

Гірськолижний курорт «Крутогір»

Готель «PH CLUB» місто Трускавець

Готель «Гранд Алексік»

Ресторан «Султан» місто Трускавець

Готельно-курортний комплекс «Карпати»

Арт-ресторан «Я і ти» місто Трускавець

Відпочинковий комплекс “Козацька слобода “Раковець”

Галицька кіношкола

Кафе «Дубровка» місто Київ

Торгова Марка «Трускавецька вода»

Торгова марка «Аз граната»

Туристична агенція «Карпатія Галич Тур»

Поліграфічна фірма «Вольф»

Поліграфічна фірма «Плеяда»

Готель «Оберіг» місто Моршин

Санаторій «Квітка Полонини» Солочин, Закарпаття.

Інформаційні партнери:

Державне інформаційне агентство «Укрінформ»

PR-агенція «Дель Арте»

Видання:

“КП в Україні”

«Вечірній Київ»

“Високий Замок”

“День”

«Голос Америки» Азербайджанська редакція

Видавничий дім «Україна Бізнес»

“Бізнес ревю”

“Україна молода”

“Київ Дипломатичний”

«Справи сімейні»

Vesti.ua

THE WORLD NEWS

Platform4.news
Радіо «Своя хвиля» 98.8 fm

Трускавецький інформаційно-курортний центр

Журі:

До складу журі Міжнародного Конкурсу Вокалістів азербайджано-української дружби запрошені провідні оперні солісти, викладачі та завідувачі кафедр вокалу Музичних Академій.

Голова журі – Гурбаналі Гасан-огли Аббасов.

Народний артист України, Оперний та естрадний співак, Голова Азербайджанського Культурного центру

Посол Миру

Члени Журі:

Олександр Дяченко.

Народний артист України.

Завідувач кафедри сольного співу Національної музичної академії імені П.І.Чайковського

Соліст Національної опери України.

Професор.

Повний кавалер ордену “За заслуги” перед Україною. Лауреат міжнародних конкурсів

Людмила Божко

Народна артистка України

Завідувач кафедри академічного співу Львівської Національної музичної академії імені М.Лисенка

Солістка Львівської Опери

Лауреати минулорічного Конкурсу успішно працюють на сценах оперних театрів України та закордону, Національної оперети, Національних оркестрів.

Постійно приймають участь у концертах, які влаштовують організатори Конкурсу.

За 2018 -2022 роки Конкурс висвітлили більше 200 українських та зарубіжних ЗМІ. Прес-кліпінг Конкурсу налічував більше 500 публікацій. Конкурс також став платформою для спілкування та співробітництва журналістів та музичних продюсерів.   

Comments are closed.