“Оксамит” сердечно вітає народного артиста України Богдана Струтинського з ювілеєм!

19 липня виповнюється 50 років директору Київського національного академічного театру оперети, заслуженому діячу мистецтв України, народному артисту України Богдану Струтинському.

 Богдан Дмитрович очолює театр 17 років поспіль. Сьогодні Національний академічний театр оперети – один із найкращих театрів України. Хоча на момент приходу маестро життя у ньому ледь жевріло.

Безумовно, злет та успіхи театру пов’язані з багатогранним талантом його художнього керівника та головного режисера. Злагоджена творча діяльність колективу під керівництвом Богдана Струтинського забезпечила здобуття театром оперети статусу академічного, а згодом – національного, популярність серед поціновувачів театрального мистецтва. Глядачі вдячні за відродження театру, українського театрального духу та не перестають дивуватися  та захоплюватися багатющим репертуаром. Нині оновлений театр має п’ять нових сценічних майданчиків.

Народжений Україною митець грає помітну роль не тільки в національній, але й європейській культурі. Керманич оперети започаткував три міжнародні фестивалі – Карпатський простір, О-фест і «Парк мистецтв. Джаз». Став ідейним натхненником Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА» («GRA»). Протягом останніх років наша театральна культура впевнено  просувається в європейський простір, український талант завойовує серця західного глядача.

Емоційний, енергійний, еволюційний Богдан Дмитрович постійно вишукує щось нове: насамперед це – музичні скарби, щоб потім щедро дарувати їх світові. Він – менеджер, який мислить глобально, по-державницьки, вболіває за народ, за державу, за її гідність та імідж у світі. В одному із своїх інтерв’ю «Оксамиту» Богдан Струтинський зокрема сказав: – Я завжди був переконаний і постійно це підкреслюю – ми маємо повністю переформатувати ставлення до культури на державному рівні. Саме культура має бути базисом, фундаментом, а не надбудовою. Понад 20 років ми постійно чуємо про те, що треба побудувати економіку, зміцнити промисловий сектор, а вже потім думати про культуру і мистецтво. Ось тепер маємо, на жаль, невтішні наслідки такого ставлення. На всіх рівнях має бути чітке усвідомлення: держава, яка не має належного ставлення до культури – програє…

Шановний Богдане Дмитровичу!

Бог подарував Вам при народженні талант, наділив великою працелюбною вдачею, батьки навчили поваги та любові до людей, до рідної землі. Ми не раз переконувалися у тому, як Ваш талант людини – митця, великого Маестро, додавав наснаги всім, хто працює поруч.       У цю святкову днину Вашого ювілею усім миром вшановуємо Вас, шановний пане Богдане! Хай множаться успіхи, хай множиться подвижницька праця для народу, хай зігріває ясний світ і славить рідну землю Ваша творча праця!

Україна – це країна з нереалізованими можливостями, до кінця не відкрита. Бажаємо Вам, шановний Богдане Дмитровичу, як фундатору української сучасної культури продовжувати відкривати для себе і для світу великий культурний і духовний потенціал України.

Добра, здоров’я на довгі роки!

З повагою,  головний редактор   Тамара Маркелова

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code