Новини від Українського інституту книги

Український інститут книги анонсує проведення вдруге у цьому році мистецького конкурсу культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання. Мета конкурсу — підтримка нових чи вже існуючих проєктів, що сприяють популяризації української літератури та читання як в Україні, так і за кордоном.

Орієнтовні пріоритетні тематичні напрями конкурсу:

  1. Як говорити з дітьми про війну і травму?
  2. Популяризація української літератури та літератури корінних народів України різних жанрів, для різних вікових категорій української та іноземної аудиторії.
  3. Створення тренду читання як дозвілля, читання для навчання, розвитку критичного та аналітичного мислення, вміння пояснювати власну думку для досягнення професійного розвитку і соціальної адаптації як неодмінної передумови досягнення успіху в житті, для підтримки ментального здоров’я.
  4. Деколонізація у сфері української літератури та бібліотечної справи.
  5. Формування сучасних практик, що можуть бути використані для популяризації читання серед дітей та підлітків, батьків.

***

Затверджено перелік переможців конкурсу культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на випуск книжкової продукції

30 травня 2024 року наказом Міністерства культури та інформаційної політики України № 383 «Про затвердження переліку книжкових видань за результатами проведеного мистецького конкурсу» було затверджено перелік переможців конкурсу культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на випуск книжкової продукції.

Раніше перелік переможців, сформований на підставі рейтингового переліку проєктів, був затверджений рішенням Експертної ради, погоджений Наглядовою радою Українського інституту книги та затверджений наказом Українського інституту книги від 20 травня 2024 року № 59-од «Про затвердження переліку переможців мистецького конкурсу культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на випуск книжкової продукції».

До переліку переможців включено 97 книжкових проєктів за такими пріоритетними тематичними напрямами:

  • Художні та науково-популярні твори для різних вікових категорій читачів.
  • Твори для дітей та юнацтва, спрямовані на національно-патріотичне виховання, плекання демократичних цінностей, культурного розмаїття і міжкультурного діалогу, гендерної рівності, неприпустимості насильства, розвиток лідерства, екологічної самосвідомості, відповідальності за навколишній світ, критичного мислення.
  • Художні твори, пов’язані з відзначенням подвигів ветеранів війни, проявлених під час захисту суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості України.
  • Видання книжкових видань про культуру, історію та мову, мистецькі та інші надбання національних меншин і корінних народів України та їх роль у розвитку української культури та державності.

Нагадуємо, що минулоріч у межах цього мистецького конкурсу бібліотеки в різних регіонах України отримали 127 000 примірників нових видань.

Comments are closed.