Концерт «10 ТЕНОРІВ» – оксамитовий післясмак

 Мета будь-якого виду мистецтва одухотворяти, підіймати, наповнювати світлом, формувати гарний смак, нести відповідну культуру глядачеві чи слухачеві.

3-4 лютого Національна оперета представила публіці вражаючий мистецький Міжнародний проєкт «10 ТЕНОРІВ», який з 2018 року тішить публіку унікальним проспівуванням бездоганно підібраного музичного матеріалу, тим самим популяризуючи широкий світ музики.

«10 ТЕНОРІВ» – це не просто концерт. Це енергетичний музичний заряд, естетична насолода, чудовий настрій і позитив. У програмі – світова класика, улюблені арії із оперет, опер, пісні українською, польською…

Музика – великий дипломат. Кажуть, любов і музика не потребують перекладача. Цього року до українсько-польської мистецької платформи перекинув місток тенор із Грузії. Українська публіка однаково захоплено, а головне, щиро зустрічала як вітчизняних, так і зарубіжних співаків.

Це неймовірно, коли 10 чоловічих голосів зливаються воєдино, коли від верхніх «сі» і «до» душа літає, емоції зашкалюють, а по шкірі пробігають мурашки! І оксамит, і шовк, і атласний металевий блиск переплітаються у гармонічному неповторному багатоголоссі. Тенори – це золото і срібло Божого дару!

Два відділення, понад двадцять творів божественної, наймелодійнішої музики серед яких «Ранкова серенада» Руджеро Леонкавалло, «La Vie En Rose» з репертуару Едіт Піаф, «Ми – чемпіони» Фреді Мерк’юрі, «Ніч яка місячна» з репертуару видатного українського тенора Анатолія Солов’яненка, наповнюють серце найчистішими почуттями.

Існує теза, що мистецтво має відповідати часу. Слухаючи «Гуцулку Ксеню» Ярослава Барнича – безсмертне українське танго у виконанні 10 тенорів розумієш, що цей твір поза часом. Якби автор почув виконання свого твору, цього безумовного шлягеру світового масштабу, він почувався б не менш схвильовано та захоплено, ніж сучасний глядач.

Авторам проєкту, ідейним натхненникам, меценатам глибока шана за вечір елегантності, шляхетності, людського таланту, який примножує добро; вечір, що залишив незабутній оксамитовий післясмак звучання найбажаніших чоловічих голосів – учасників мистецького Міжнародного проєкту «10 ТЕНОРІВ».

Тамара МАРКЕЛОВА

 

Comments are closed.