2 лютого у Пекіні відбулася урочиста церемонія відкриття зимових XXIV Олімпійських ігор

2 лютого у Пекіні відбулася урочиста церемонія відкриття зимових XXIV Олімпійських ігор. Олімпіада-2022 триватиме до 20 лютого.

Спортсмени з 95 країн поборються за 109 комплектів нагород, серед учасників – збірна України, яка представлена командою із 45 спортсменів.

“Оксамит” вибрав найяскравіші кадри грандіозного шоу, яке дало офіційний старт святу зимових видів спорту.

Символом Oлімпіади-2022 в Пекіні стала панда. Новий олімпійський талісман як посол зимових видів спорту, покликаний приносити радість учасникам і вболівальникам Олімпійських ігор. Талісман уособлює фізичну силу і силу волі спортсменів. Яскраві кольори маски на його обличчі відповідають п’яти кольорам олімпійських кілець, а серце на лівій долоні символізує гостинність Китаю (автор талісману Цао Сюе).

Учасники церемонії відкриття з національним символом Китаю Фото: David J. Phillip / АР

Панда – один з найпопулярніших і найулюбленіших у світі образів, «посол миру та дружби» для людей з усіх куточків планети. Китайці ставляться до цієї симпатичної тварини з великим пієтетом. Існує навіть таке поняття як «Пандова дипломатія» – традиційний інструмент зовнішньополітичної діяльності Китаю з моменту проголошення Китайської Народної Республіки у 1949 році.

Національний прапор Китаю Фото: Ezra Shaw / Getty Images

Церемонія відкриття зимових Олімпійських ігор у Пекіні розпочалася з виконання національного гімну Китаю та підняття прапора країни. Після цього відбувся парад спортсменів, який супроводжувався класичними мелодіями, зокрема європейських композиторів.

Голова КНР Сі Цзіньпін із дружиною Пен Ліюань Фото: Matt Slocum / АР

Церемонію відкриття Олімпіади відвідав китайський лідер Сі Цзіньпін. На трибуні Національного стадіону у Пекіні він з’явився разом із дружиною Пен Ліюань. Голова КНР обіймає свою посаду з 2013 року, роком раніше він став генеральним секретарем ЦК Комуністичної партії Китаю.

Танцюристи на церемонії відкриття Фото: Matthew Stockman / Getty Images

Постановником шоу, яке було представлено глядачам на церемонії відкриття, став знаменитий китайський кінорежисер, актор, продюсер та сценарист Чжан Імоу. Він був тричі номінований на «Оскар», але жодного разу не отримав заповітної статуетки. Натомість китаєць став першою людиною в історії, кому вдалося стати постановником церемоній відкриття літніх та зимових Олімпіад. У 2008 році на літніх Іграх у Пекіні режисером виступив саме він.

Національний стадіон у Пекіні Фото: Pawel Kopczynski / Reuters

Церемонії урочистого відкриття та закриття змагань приймає Національний стадіон Пекіну, відомий також як «Пташине гніздо». Арену збудували до літньої Олімпіади-2008 та урочисто відкрили у березні того ж року. Стадіон вміщує 91 тисячу глядачів, є багатофункціональним і може приймати змагання з футболу та легкої атлетики. Вартість будівництва «Пташиного гнізда» оцінювалася у 325 мільйонів євро.

На стадіоні – українські олімпійці

Збірна України одна з перших здійснила традиційне коло стадіоном. Прапороносцями на цій події стали: олімпійський чемпіон 2018 року з фрістайлу Олександр Абраменко та срібний призер Юнацьких Олімпійських ігор з фігурного катання Олександра Назарова. Всього на урочисте відкриття вийшло 10 українських спортсменів із 45-ти, які прибули до Китаю. Більшість олімпійців готуються до змагань, які відбудуться 5 лютого. Наші спортсмени виступатимуть у 12 дисциплінах.

На Олімпіаді спортсмени зі збірної США розраховують на успіх. При цьому керівництво країни оголосило Олімпіаді у Пекіні дипломатичний бойкот на знак протесту проти порушень прав людини у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі (СУАР) у Китаї.

Спортсмени збірної США Фото: Lintao Zhang / Getty Images

Варто зазначити, що відкриття Олімпіади демонстративно проігнорували не тільки американські дипломати, але й дипломатичні місії Канади, Великої Британії, Литви та Австралії.

Примітно, що на Олімпіаді в Пекіні Росія знову виступає без прапора та гімну. Це пов’язано із санкціями Всесвітньої антидопінгової агенції (WADA). Замість гімну країни на честь олімпійських переможців із Росії звучатиме фрагмент із Першого концерту для фортепіано з оркестром Петра Ілліча Чайковського. Загалом у Пекіні команду Олімпійського комітету Росії представлять 109 спортсменів та 104 спортсменки.

Загалом у шоу на церемонії відкриття організатори задіяли близько трьох тисяч осіб. Уточнювалося, що 95 відсотків – це неповнолітні. У заході могло б брати участь набагато більше людей, проте китайська сторона обмежила їхню кількість через складну епідеміологічну ситуацію. Головними темами шоу були заявлені екологія, мир та доля людства.

Церемонія вийшла яскравою, видовищною, особливо вразили світлові ефекти та музичний супровід. Захід тривав близько двох годин, через складну епідеміологічну ситуацію кількість глядачів була обмежена.

Запалення олімпійського вогню Фото: Phil Noble / Reuters

Про офіційне відкриття Олімпіади в Пекіні оголосив голова Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах. Після цього на стадіоні розпочався святковий феєрверк. Глава організації також закликав атлетів до взаємної поваги та нагадав про неприпустимість змішування спорту з політикою. “Дайте світові шанс!” – резюмував Бах.

Comments are closed.