У ніч на 5 грудня окупований Росією Крим атакувала рекордна кількість дронів. Загалом російське Міноборони зафіксувало 35 безпілотників.
“Черговими засобами ППО двадцять два українських безпілотних літальних апарати знищено і ще тринадцять перехоплено над акваторією Азовського моря і територією Республіки Крим”, – написали росіяни.
Окупанти стверджують, що наліт на півострів здійснили українські дрони. Водночас в ЗСУ цю інформацію наразі не підтвердили.
Серія потужних вибухів пролунала в окупованій Керчі, Феодосії та Старому Криму. Прогриміло півтора десятка разів, кажуть місцеві мешканці. Російські телеграм-канали пишуть, що безпілотники намагалися атакувати нафтобазу в Криму.
“У бік нафтобази “Морський нафтовий термінал” летіло два безпілотники літакового типу. Їх збили силами Міноборони Російської Федерації. Перший БПЛА детонував в повітрі – на територію нафтобази впали тільки уламки, другий впав в 70 метрах від одного з резервуарів. Ніхто не постраждав”, – розповіли окупанти.
Водночас місцеві медіа також написали, що в Керчі постраждав суднобудівний завод “Залив” імені Бутоми, який вже потрапляв під атаку ЗСУ. Крім того, через масовану атаку БПЛА росіяни перекрили Кримський міст на понад 4 години. Наразі це одна з найтриваліших зупинок руху на переправі з моменту першої атаки на міст торік у жовтні.
Водночас 4 грудня, за добу до атаки, представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов повідомив, що росіяни планують за два тижні відновити оборону Кримського мосту після нещодавнього руйнівного шторму на півострові. Втім, українські сили не чекатимуть, коли окупантам вдасться це зробити, додав Юсов.
Тим часом українські партизани продовжують свою діяльність на території Криму. Представники партизанського руху “Атеш” заявили, що проникли до російських морпіхів у Севастополі, а також зафіксували місце розміщення військової техніки загарбників у Феодосії.
“Наш агент зробив вилазку в парк військової частини 13140. Нам вдалося розвідати військову техніку та особовий склад, який несе службу на контрольно-технічному пункті частини. Тепер нам відомо про 3137 російських військових, які служать у цій бригаді. Переважну більшість, складають мобілізовані та контрактники – водії”, – написали в “Атеш”.
Крім того, партизани у Феодосії зафіксували місце вивантаження значної кількості техніки військового застосування, в основному КАМАЗів. Також велика кількість паливних складів довгий час стояла на території вокзалу.
“Ми дізналися графік під’їзду цих потягів і повідомили Силам оборони України”, – стверджує “Атеш”.
Ці транспортні засоби будуть використані російськими військами для перекидання особового складу на Таврійському напрямку, додають в “Атеш”.
“Маршрут, коли і яку кількість живої сили, ми вже знаємо”, – запевнили партизани.