Хто робить вклад у зростання ВВП Польщі?

Хто робить вклад у зростання ВВП Польщі? За підрахунками Національного банку Польщі та Варшавської школи економіки, кількість іммігрантів з України, які працюють в Польщі, почала помітно збільшуватися з 2014 року. І за п’ять років наші співвітчизники внесли вклад в зростання ВВП країни майже такий саме, як і поляки, які входять на ринок праці країни. Експерти hh.ua | grc дослідили, як змінювався попит на роботу в Польщі з боку українських пошукачів, на яку зарплату вони претендували та яку роботу шукали.

Польща традиційно входить в ТОП-5 популярних серед українських пошукачів напрямів для роботи за кордоном. Так, згідно з опитуванням, яке проводилось hh.ua | grc серед користувачів порталу, третина респондентів мала досвід роботи у країнах ближнього зарубіжжя (Польща, Словаччина, Угорщина, Молдова, Чехія).

А аналіз бази резюме, розміщених протягом 2019 року, показує, що 15 % пошукачів шукають роботу саме в Польщу. При цьому кількість подібних CV неабияк змінилась за останні 5 років – у 2019 році їх було розміщено в 31 раз більше, ніж у 2014.

Серед пошукачів, які цікавляться роботою у цій країні, найактивніші  –  представники профсфер ІТ, телеком, Топ-менеджмент, Маркетинг, Мистецтво, медіа, Адмін. персонал (перекладачі), Виробництво, Бухгалтерія, Транспорт, Туризм, ресторани, Управління персоналом. А от найпопулярніший запит щодо бажаної заробітної плати – у межах 14 300 грн. – 28 700 грн. Така вилка фігурує у кожному третьому резюме. Окрім того зустрічаються й побажання отримувати  менше 14 300 гривень  (24 % резюме), від 28 700 до 43 100 гривень (18 % резюме) тощо.

Нагадаємо, що опитування, проведене серед користувачів порталу hh.ua | grc, показує, що більшість респондентів пов’язують виїзд за кордон з можливістю більше заробляти. Ще 39 % респондентів зазначили  варіант «Інше», де найчастіше фігурувало бажання респондентів змінити країну – без прив’язки до роботи.  А от говорячи про формати роботи за кордоном можемо відмітити, що респонденти частіше стали повідомляти про роботу за контрактом та рідше про виїзд на сезонні підробітки.

Юлія Дрожжина, спеціаліст експертно-аналітичного центру hh.ua | grc

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code