Фестиваль-премія «ГРА» («GRA» (CreatReal Art») знайшла своїх перших володарів

Тамара Маркелова

Національна оперета знову дивує! Народжена Національною спілкою театральних діячів України національна театральна премія «ГРА» («GRA» (CreatReal Art»), на яку так довго чекав театральний світ, сьогодні знайшла своїх перших володарів. Передувала цьому визначному дню, як сказав голова спілки, народний артист України Богдан Струтинський  величезна робота, величезна фінансова робота, бо переконати Міністерство фінансів, що такій великій державі як Україна потрібна така ж велика фантастична премія було нелегко. Театр є великою терапією, переконаний маестро, театр грає велику роль у розбудові демократії і розбудові молодої країни. Відтепер не тільки столиця має конкурси, фестивалі, а й регіони мають свій національний театральний майдан – Фестиваль-премію «ГРА» Це – велика перемога мистецтва, це – рівні можливості для всієї театральної спільноти.

Протягом тижня працювало журі, визначаючи  кращі театральні постановки. Журі визначило шість переможних номінацій, а саме:  краща вистава для дітей, вистава камерної сцени, драматична вистава, пошуково-експериментальна вистава,  музична вистава у жанрі опери/оперети/мюзиклу, хореографічна вистава.

Глядачі сприйняли появу Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА» як можливість зробити театральне життя країни набагато змістовнішим. Аншлаг в театрі оперети протягом «ГРИ» яскраво це засвідчив.

II Всеукраїнський театральний Фестиваль-Премія «ГРА» – 2019 оголошує про прийом заявок у січні 2019 року. Оргкомітет повідомляє, що до розгляду приймаються премєри, які вийшли у період з 1 січня по 31 грудня 2018 року. Один заявник подає лише одну заявку. З Положенням Фестивалю-Премії детальніше можна ознайомитися на сайті НСТДУ https://nstdu.com.ua

Вкотре переконалася, що від однієї людини може залежати багато. Особливо, коли ця людина не просто займає посаду, не просто ходить на щоденну працю, а  вміє мріяти, втілювати мрії у життя, силою віри  переконувати чиновника в необхідності нести культуру, просвітництво в душі людей, відроджувати кращі культурні традиції, щоб не обміліла творча криниця свого народу.

  

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code