Дмитро Снєгирьов: як закінчити війну на Донбасі?

Дмитро Снєгирьов

Співголова ГІ “Права Справа”  Дмитро Снєгирьов в програмі «Політика Навиворіт»​ висловився щодо глухого кута, в якому опинилася українська дипломатія у справі встановлення миру на Донбасі.

Він пояснив, що українську сторону затиснули між умовами, що диктують, з одного боку, Росія, а з іншого – західні партнери, які змушують Україну вирішувати конфлікт виключно дипломатичним шляхом.

 

https://www.youtube.com/watch?v=uzneMtKXEZo&feature=emb_title

Чому ж переговори зайшли у глухий кут? Річ у тім, що Україну змушують виконувати сценарій щодо імплементації «формули Штайнмайера» та інших домовленостей, які були підписані представниками української делегації в мінському і нормандському форматі переговорів.

З моменту початку перемовного процесу Україна демонструє, що може піти на компроміс, тоді як Росія має намір вирішити російсько-український конфлікт виключно в своїх інтересах. План Москви полягає в імплементації формули Штайнмаєра, закріпленні особливого статусу ОРДЛО в Конституції і проведення виборів за сценарієм Москви. Київ категорично проти реалізації домовленостей на такій основі, тому перемовини фактично зайшли в глухий кут.​

З помилок української делегації у тристоронній контактній групі Снєгирьов зазначає нехтуванням світового досвіду, зокрема, недавніх подій в Нагірному Карабасі.

“Холодним душем для українців стало те, що 26 листопада російська сторона і її сателіти з самопроголошених “республік” заявили про блокування будь-яких перемовин в мінській групі до виконання Україною взятих на себе зобов’язань в рамках нормандського формату. Сюди входить обмін військовополоненими, розведення військ, розмінування територій та відкриття КПВВ “, – зауважив співголова ГІ “Права Справа”.

Він  також звернув увагу на розбіжності між цією заявою представників РФ і словами спікера української делегації Олексія Арестовича про те, що Росія отримує достатню відсіч з боку української делегації.

Дмитро Снєгирьов пропонує вжити таких заходів.

У першу чергу необхідно підвищити компетентність спікера української групи. Для цього останньому потрібно ретельно вивчити нормативно-правові акти України стосовно збройної агресії РФ, а  не робити на сьомому році перемовин великі очі від подиву, що Росія нібито визнала себе учасником конфлікту. ​

Крім того слід відійти від стратегії, яку нам нав’язує РФ щодо штучного пониження суб’єктності місії ОБСЄ. Навпаки, потрібно підвищувати її значущість, адже від цього залежить питання надання чи, навпаки, не надання окупованим територіям особливого статусу.

ОБСЄ буде відповідати за проведення виборів на території окупованих районів Луганської та Донецької областей, а також візьме на себе юридичну і фізичну відповідальність за їх результати.

Саме це і стане пасткою для Російської Федерації.

Україні потрібно наполягати на перемовинах з самою Російською Федерацією, а не з квазі об’єднаннями типу “ЛНР” і “ДНР”.

На думку Дмитра Снєгирьова Україні потрібно наполягати на історичній перспективі звільнення окупованих територій за прикладом Німеччини та Франції. Свого часу Франція повернула окуповані Німеччиною Ельзас і Лотарингію за 45 років, також фактично за 45 років відбулося об’єднання Німеччини після радянської окупації.​

Прес-служба ГІ “Права Справа”

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code