Чому звільняються українці та як їх можна втримати?

Юлія Дрожжина, керівниця експертно-аналітичного центру hh.ua | grc.

Побутує думка, що зараз пошукачі набагато легше змінюють місце роботи, ніж 20-30 років тому. Так, наприклад, дослідження hh.ua | grc (зроблене наприкінці 2017 року) показало, що 44 % респондентів змінюють роботу раз на 2-4 роки, а кожен п’ятий – раз на рік чи частіше.

Експерти hh.ua | grc розповідають, які ж причини можуть змусити українських пошукачів піти від поточного працедавця, а які – здатні втримати від такого кроку.

Якщо у французів  у незрозумілій ситуації прийнято шукати жінку, то у питаннях зміни роботи варто шукати гроші. Так, у рамках дослідження «Рейтинг роботодавців України» 2019 респонденти відповідали на запитання: що може змусити їх піти з роботи (або почати про це думати). І для 50 % опитаних причиною цього стане низька заробітна плата. Майже стільки ж респондентів (45 %) повідомило, що змінять працедавця, якщо відчують застій на поточному місці роботи. А от переманити цікавою пропозицією від іншої компанії можна 39 % опитаних. Ще третина опитаних (33 %) готові будуть змінити роботу, якщо їхня діяльність не приноситиме задоволення. Майже стільки ж (32 %) не будуть миритись з некомфортною атмосферою всередині колектива. А от найменш популярні причини для звільнення – це завелике навантаження (8 %), особисті проблеми (4 %) та великі зміни у робочому процесі.

І хоча, як кажуть, незамінних людей не буває, часто роботодавцю вигідніше втримати співробітника, який задумався про звільнення, ніж шукати когось на його місце. Так, абсолютна більшість (57 %) респондентів декларують свою готовність залишитись у компанії за умови підвищення зарплати. Нові проєкти та перспективи розвитку здатні втримати 44 % респондентів, а підвищення – 35 %. Ще 31 % опитаних заявили, що можуть залишитись у компанії, якщо їхня заробітна плата буде регулярно переглядатись, а 28 % можуть втримати певні бенефіти, а саме – компенсація витрат на навчання, курси чи тренінги.

А от найменш дієвими способами запобігання звільненню виявились наявність трансферу (розвезення) від дому до роботи та назад, проведення (або впровадження) корпоративів, спільних свят та активностей і можливість піти у відпустку після закінчення проєкту (по 3-4 %).

Нагадаємо, що «Рейтинг роботодавців України» – щорічне дослідження hh.ua | grc. Під час двох хвиль опитування визначається, що найбільш важливо для пошукачів при працевлаштуванні, на що вони звертають увагу при виборі компанії та роботи, які галузі є привабливими на ринку праці й які ж компанії обирають українські пошукачі.

Результати «Рейтингу роботодавців України» 2019 будуть оголошені вже у березні 2020 року.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code