Білорусь, новітнє поле битви за демократію, яке не слід ігнорувати

11 серпня 2020 р. Верховний представник Європейського Союзу заявив, що президентські вибори у Білорусі 9 серпня 2020 р. “не були ні вільними, ні справедливими”, а “достовірні звіти місцевих спостерігачів показують, що виборчий процес не відповідав міжнародним стандартам, очікуваним від держави-учасниці ОБСЄ”.

На відміну від цього, Президент Росії Володимир Путін уже привітав свого білоруського колегу Олександра Лукашенка з оголошеним підсумком президентських виборів у Білорусі. Це не дивно, якщо врахувати, як сам Володимир Путін чіпляється за владу в Росії.

Російське агентство ТАСС повідомляло, що у вітальній телеграмі Володимир Путін заявив: “Я сподіваюся, що ваша діяльність сприятиме подальшому розвитку взаємовигідних російсько-білоруських відносин у всіх сферах, а також подальшому зміцненню співпраці в рамках Союзної держави, посилення інтеграційних процесів в рамках Євразійського економічного союзу та СНД та військово-політичних зв’язків в рамках Організації договору про колективну безпеку“.

Нинішня політична метушня в Білорусі зробить лише більш спокусливим бажання для російського Президента досягти циx геополітичних цілей – з Олександром Лукашенком або без нього – що може ще більше загрожувати безпеці та стабільності в Європі.

Тому міжнародному співтовариству потрібно проявляти активність у ці складні часи для демократії, щоб забезпечити повагу волевиявленню народу Білорусі, як європейської країни, а не щоб він був жертвою тиранії та утискам зсередини країни чи із закордону.

У цей критичний час лідери західних демократій повинні твердо стояти з білоруським народом, у той час коли білоруси здійснюють основні права, гарантовані всім людям згідно із Загальною декларацією прав людини, та вжити відповідних заходів проти осіб, відповідальних за порушення президентського виборчого процесу, жорстокі репресії проти протестуючих та політично мотивовані арешти.

Евген Чолій, Президент ГО «Україна-2050»

Президент Світового Конґресу Українців (2008-2018 рр.)

https://ukraine-2050.org/

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code