3 червня Кабінет міністрів  України ухвалив рішення про чергове послаблення карантинних обмежень

З 5 червня Україна  відновлює внутрішнє авіасполучення і роботу ресторанів.

З 15 червня уряд дозволив відновити міжнародне авіасполучення.

3 червня під час засідання Кабінет міністрів  України ухвалив рішення про чергове послаблення карантинних обмежень.

 Зокрема з 5 червня уряд дозволив:

  • відновити внутрішнє авіасполучення
  • роботу ресторанів усередині приміщень
  • проведення релігійних заходів на відкритому повітрі при дотриманні дистанції 1,5 між вірянами
  • проведення релігійних заходів у приміщеннях, з реальним  перебуванням  однієї особи на 5 кв. м
  • не дотримуватися самоізоляції людям, старшим за 60 років
  • проводити віддалено акредитацію освітніх програм

З 15 червня відновлюються міжнародні авіаперевезення. Проекту відповідних постанов на урядовому порталі поки що не опублікували.

Зауважимо, що кінцево рішення про послаблення карантинних обмежень в регіоні ухвалюють обласні комісії ТЕБ і НС – з огляду на епідеміологічну ситуацію. Зокрема, на Львівщині послаблення карантину, які загалом в Україні запровадили ще 22 травня, відтерміновано до 5 червня: в області не відкрили ще ні дитсадки, ні фітнес-центри, не дозволили працювати повноцінно громадському транспорту в містах та відновити інші види транспортного сполучення в області, у тому числі – роботу залізниці.

Причиною цьому є те, що останні кілька тижнів на Львівщині захворюваність на коронавірус не йде на спад, зокрема, за минулий тиждень зафіксували 19 летальних випадків, а 2 червня Covid-19 діагностували у близько сотні людей. Зараз Львівська область перебуває на 4 місці серед областей за рівнем захворюваності та смертності, тому нинішні послаблення уряду, ймовірно, комісія ТЕБ і НС також відтермінує.

Нагадаємо, карантин через пандемію коронавірусу в Україні почали запроваджувати з 12 березня, 4 квітня уряд запровадив жорсткі обмеження. Загалом карантин в Україні, згідно з останнім рішенням уряду, триватиме до 22 червня.

З 11 травня карантин поступово почали пом’якшувати, зокрема, дозволили працювати непродовольчим магазинам і ринкам, дитсадкам, фітнес-центрам, басейнам, літнім майданчикам кафе та ресторанів, а також відновили роботу пасажирського транспорту, у тому числі – залізничне сполучення.

Обласні комісії ТЕБ і НС можуть не послаблювати карантин у регіоні, якщо цього не дозволяє епідеміологічна ситуація в регіоні. Для її оцінки МОЗ визначило три критерії: кількість нових хворих за останній тиждень, кількість зайнятих ліжок у лікарнях хворими на Covid-19 та кількість тестувань.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code