«Я в твоєму імені живу» – під таким гаслом 20 лютого у Великій концертній студії Будинку звукозапису НРКУ відбувся концерт-телезйомка у рамках спільного проекту НРКУ та НТКУ «Мистецькі історії»,присвячений 80-річчю від дня народження Василя Симоненка. Символічно, що саме в річницю трагічних подій на Майдані пройшов цей надзвичайно важливий для нашої пам’яті захід. Вірші Симоненка – це стоголосий дзвін, який повинен почути кожен українець і стати на захист рідної землі, яку так любив поет…
«Я в твоєму імені живу» – під таким гаслом 20 лютого у Великій концертній студії Будинку звукозапису НРКУ відбувся концерт-телезйомка у рамках спільного проекту НРКУ та НТКУ «Мистецькі історії»,присвячений 80-річчю від дня народження Василя Симоненка. Символічно, що саме в річницю трагічних подій на Майдані пройшов цей надзвичайно важливий для нашої пам’яті захід. Вірші Симоненка – це стоголосий дзвін, який повинен почути кожен українець і стати на захист рідної землі, яку так любив поет.
Тонкий поет, вдумливий журналіст, шістдесятник, який своїм внутрішнім світом і ліричними віршами привертав увагу сучасників. Високочолий смаглявий красень, що таким і залишився в пам’яті сучасників і уяві нащадків. Його навіть називають «найсліпучішою кометою» української поезії 20 століття, яка, пролетівши прожогом свої неповні 29 років, все ж полишила по собі шлейф надзвичайно яскравої лірики. Це – Василь Симоненко.
Наважуючись на створення концертної музичної програми на вірші поета, автори проекту усвідомлювали її складність: обмаль творів, їхню ментальну прив’язаність до епохи шістдесятництва, яскраву асоціативність з першими виконавцями та їхньою манерою. Однак, розуміли також , що надзавданням і місією програми є нагальність слова Василя Симоненка у наш час , універсальність сенсів, закладених у його поетичних зверненнях до людства, неприховані аналоги його долі з долею молодих українських патріотів, які і нині йдуть у Вічність, відстоюючи право Батьківщини-Матері на існування. Звідси – нові версії і сучасні прочитання музичних творів у виконанні співачки Ілларії, джазової співачки Ю. Роми, В. Холкіна, В.Свирида, соліста Національної опери О. Бойка, чоловічої хорової капели ім. Л. Ревуцького.
Екслюзив програми – запис голосу Василя Симоненка, що зберігається у фонді Українського радіо, що прозвучав у поєднанні з музикою Євгена Станковича. Водночас, лірику поета майстерно читав актор Тарас Постніков.
Незмінні учасники проекту «Мистецькі історії»: колективи Українського радіо – академічний хор імені П. Майбороди під керуванням Ю. Ткач та заслужений академічний симфонічний оркестр Українського радіо під керуванням Володимира Шейка.
Це був не просто концерт, це було натхненне дійство, яке бездоганно протягом майже 2-х годин супроводжувала чарівна ведуча – Галина Бабій.
Leave a Reply