14 лютого – Міжнародний день книгодарування

14 лютого – Міжнародний день книгодарування, що активно відзначається у всьому світі з 2012 року. Офіційно цей день можна назвати Днем закоханих у книжки.

Міжнародний день книгодарування активно відзначається у світі з 2012 року. Офіційно цей день можна назвати Днем закоханих у книжки.

Інтернетом гуляє історія зяви цього чудового свята. І звісно, що мотивом стала любов – любов до книжки. У родині американської книжкової блогерки Еммі Бродмур існувала традиція: подружжя у День закоханих дарувало одне одному, а також дітям книжки.

Якось син блогерки запитав, чому немає такого особливого дня році, коли люди дарують книжки знайомим або й незнайомим людям. Еммі сподобався задум сина, саме тому вона вирішила відзначити черговий День святого Валентина, подарувавши книжки не лише синові, а й бідним дітям, які не мають можливості їх собі придбати. Водночас блогерка поділилася ідеєю акції з читачами, після чого традиція почала стрімко розвиватися, а цю ініціативу підхопили активісти по всьому світові. Акція родини Еммі Бродмур сприяла становленню нового свята – Міжнародного дня книгодарування.

За 10 років Міжнародний день дарування книжок перетворився на глобальну акцію: його відзначають книголюби багатьох країн світу. В Україні свято також набирає популярності.

У цей день дарують книжки насамперед дітям, а також тим, чиї можливості доступу до читання книг з різних причин є обмеженими.

Книжка – скарбниця знань, основа інтелекту, духовний світоглядний фундамент, який закладається на все подальше життя. Проте, не лише діти люблять читати. На щастя, дуже багато дорослих розуміють і цінують книгу як предмет не лише матеріальної, а насамперед духовної цінності, цінують ті почуття та емоції, які дарує читачеві автор. Діти, своєю чергою, навчаються добра, дружби, взаємодопомоги, любові до ближнього, почуття співпереживання та багато того, що допомагає дитині стати людиною.

Відсвяткувати Міжнародний день книгодарування доволі просто. Особливо якщо ти сам закоханий у слово та готовий із любов’ю подарувати книжку близькій та коханій людині.

Даруйте книги з любов’ю та нехай 14 лютого, звичайний зимовий день, перетвориться для вас на добру традицію – дарувати книжки, бо книжки – то любов!

Матеріал підготувала Тамара МАРКЕЛОВА

 

Comments are closed.