ЗСУ можуть деокупувати Крим у 2023 році: перший крок – “викурити” ЧФ рф з Севастополя

В інтерв’ю Радіо Свобода колишній командувач Сухопутних сил США у Європі генерал-лейтенанта Бен Годжес заявив, що Україна може звільнити Крим вже в наступному році, оскільки російські війська будуть дуже вразливими на півострові.

На думку Годжеса, як тільки Сили оборони України почнуть застосовувати високоточну зброю по російських авіабазах і пунктах зберігання чи матеріально-технічного забезпечення та військово-морських об’єктах у Криму, півострів стане непридатним для оборони росіян.

Якими є ключові передумови деокупації Криму?

На мою думку, акцент має бути зроблений на ураженні головного форпосту росіян – Чорноморського флоту в Севастополі та інших об’єктів мілітарної логістики ворога.

Нещодавні вибухи у Севастопольській бухті поставили під питання сам факт подальшого перебування Чорноморського флоту рф в окупованому Севастополі. Внаслідок удару було пошкоджено декілька суден Чорноморського флоту. Українська сторона утримується від коментарів, хто саме наніс удар по кораблях, які дислокувалися в Севастополькій бухті. Але очевидно, що флагман ЧФ рф “Адмірал Макаров” є пріоритетною ціллю для українських військових, адже він є носієм ракет класу “Калібр”.

Варто зазначити, що атака на гавань окупованого Севастополя – це продовження тези про розгляд Україною повернення державного суверенітету в кордонах 1991 року. До того ж, повністю зруйновано міф про Чорноморський флот, як “недоторкану фортецю” й ступінь його захищеності, що стало абсолютною політично-інформаційною поразкою для рф.

Російський диктатор путін вже встиг заявити, що Україна відповідальна за вибухи в окупованому Севастополі та звинуватив ЗСУ в атаці на Чорноморський флот рф. На його думку, українська сторона нібито здійснила атаку за допомогою підводних і повітряних безпілотників, які, за версією кремля, рухалися гуманітарним коридором, організованим для вивезення зерна з України.

Своєю чергою, Міноборони рф заявило, що саме Україна та ВМС Британії причетні до удару по Севастополю.

За словами офіційного речника Міноборони рф Конашенкова, інструктори одного з підрозділів Військово-морських сил Великобританії навчили військовослужбовців 73-го спеціального центру морських операцій ЗСУ у місті Очаків Миколаївської області та підготували удари по російським кораблям в акваторії окупованого Севастополя.

Міністерство оборони Великої Британії одразу відреагувало на звинувачення рф і назвало таку заяву “брехнею епічного масштабу”.

“Щоб відвернути увагу від катастрофічного перебігу свого незаконного вторгнення в Україну, Міноборони росії вдається до фальшивих заяв епічного масштабу. Ця вигадана історія більше говорить про суперечки, які точаться всередині російського уряду, ніж про Захід”, – наголосили у Міноборони Сполученого Королівства.

Є чітка й консолідована позиція Заходу, що судна Чорноморського флоту є законною ціллю України, а тому не варто виключати повторної атаки на інфраструктуру ЧФ рф.

Примітно, що наступного тижня Україна запустить новий фандрейзинговий напрямок в рамках платформи United24 – збір коштів для флоту морських дронів.

Це означає, що у перспективі “бавовни” на анексованому півострові побільшає – ЗСУ “викурюватимуть” окупантів з Криму, який перетворився на тиловий плацдарм усього південного угрупування рф.

Нагадаю, 29 жовтня окупанти повідомили про вибухи у Севастополі. За їх версією, російські кораблі “відбивали атаку безпілотників”.

За інформацією розслідувачів групи GeoConfirmed, щонайменше три кораблі Чорноморського флоту рф були вражені морськими безпілотниками 29 жовтня, зокрема флагман “Адмірал Макаров”.

Д. Снєгирьов

Comments are closed.