«Живопис на склі» у Софії Київській

IMG 5731 1 1У Національному заповіднику «Софія Київська» з 21 по 29 грудня експонувалися картини митців – учасників Всеукраїнського симпозіуму «Живопис на склі», який третій рік поспіль проходить у Гошівському монастирі на Долинщині Івано-Франківської області – одній із найвеличніших релігійних та історико-архітектурних святинь Західної України, яку щорічно відвідує кілька мільйонів прочан.

У Національному заповіднику «Софія Київська» з 21 по 29 грудня експонувалися картини митців – учасників Всеукраїнського симпозіуму «Живопис на склі», який третій рік поспіль проходить у Гошівському монастирі на Долинщині Івано-Франківської області – одній із найвеличніших релігійних та історико-архітектурних святинь Західної України, яку щорічно відвідує кілька мільйонів прочан.

IMG 5731 1 1

Цей різдвяний пленер ініційований благодійним фондом Анатолія Матвієнка «Україна Інкогніта», благодійним фондом «Kulczyk Foundation» підтриманий обласною державною адміністрацією та Долинською РДА.
З 6 по 18 грудня учасники симпозіуму: Микола Якимечко (Івано-Франківськ), Михайло Дейнега (Івано-Франківськ), Оксана Мельничук (Івано-Франківськ), Любов Кушпіт (Львів), Евеліна Тринцолін (Львів), Еліна Білоус (Львів), Володимир Чорнобай (Тернопіль), Галина Турчик (Калуш), Катерина Каркадим (Коломія) натхненно працювали кожен у своєму неповторному стилі, надихаючись красою карпатського краю.

26112376 184958018912812 1228246709267370403 n

Логічним завершенням мистецького пленеру став благодійний аукціон, який відбувся 28 грудня у «Софії Київській». На його відкритті кураторка пленеру мистецтвознавець Наталя Сухоліт зазначила, що живопис на склі виступає яскравою сторінкою національного образотворчого фольклору, він живиться багатими мистецькими традиціями минулих віків. Понад 30 живописних картин талановитих майстрів поєднали в собі минуле, сьогодення і майбутнє, фантазію і реальність.

IMG 5676 1 1 1 IMG 5846 1 1

IMG 20171228 123613

За словами заступника голови облдержадміністрації Ігоря Пасічняка, зібрані від продажу робіт кошти будуть спрямовані на придбання діагностично-лікувального і реабілітаційного обладнання у заклади соціально-психологічної допомоги, на лікування та фізичну реабілітацію дітей Долинщини із порушеними функціональними можливостями.
Анатолій Матвієнко запевнив, що «Україна Інкогніта» і надалі продовжуватиме підтримувати мистецькі заходи.
Учасники аукціону мали можливість придбати твори мистецтва на будь-який гаманець: від 500 гривень (роботи учнів Долинської дитячої художньої школи) до 30 000 гривень відповідно роботи майстрів.
Як повідомили організатори, за результатами симпозіуму планується провести виставку 4-6 травня 2018 року у виставкових залах Івано-Франківської організації Національної спілки художників України під час Міжнародного фестивалю мистецтв «Карпатський простір».

Тамара Маркелова

 

 

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code