Ураження російського підводного човна “Ростов-на-Дону” – унікальна ситуація, адже Україна не має штатних можливостей для боротьби з підводними човнами Росії, пише https://www.ukrainianworldcongress.org, посилаючись на профільне видання Defense Express.
“Результативний удар України по кораблях Чорноморського флоту РФ у поки що окупованому Севастополі дійсно можливо вважати фантастичним результатом без жодного перебільшення. Йдеться про виведення з ладу на більш ніж тривалий строк, чи взагалі повне знищення одразу двох кораблів – підводного човна “Ростов-на-Дону” та великого десантного корабля “Минск”, – пише Defense Express.
Україна вразила великий десантний корабель вже втретє, а підводний човен – вперше. Моніторингова група Oryx на підставі супутникового знімка вважає, що “Ростов-на-Дону” не підлягає відновленню.
“Самі по собі підводні човни є надскладною ціллю, протидія яким вимагає цілого комплексу засобів, з протичовновими кораблями, літаками та вертольотами, власними субмаринами. Але в Україні зараз нічого з вище перерахованого просто нема”, – пояснюють у повідомленні.
Україна не має ані сучасних кораблів, які можуть здійснювати патрулювання акваторії з метою пошуку та знищення субмарин, ані протичовнових літаків, ані підводної компоненти флоту. Єдиною можливістю поцілити в російський підводний човен було ураження судна в бухті, пишуть експерти.
“І якраз це й було здійснено українськими льотчиками. І це перше в історії застосування крилатих ракет для ураження підводного човна за всю історію, тим паче одразу результативне”, – наголосили в Defense Express.
Збройні сили України демонструють унікальні ідеї у військовій морській справі, адже до цього вперше в історії українські військові знищили ракетний крейсер та результативно використали морські дрони, підсумували в Defense Express.
У своєму звіті від 15 вересня, британська розвідка підтвердила, що великий десантний корабель “Мінськ” “майже напевно був функціонально зруйнований”, а “Ростов-на-Дону” “швидше за все зазнав катастрофічних ушкоджень”.
“Втрата “Ростова” позбавляє Чорноморський флот одного з чотирьох підводних човнів із крилатими ракетами, які відігравали важливу роль у завданні ударів по Україні та проєктуванні російської могутності на Чорне море та Східне Середземномор’я”, – зазначають в огляді.