Виборчий бюлетень матиме розмір доброго рушника – понад один метр у довжину

8 лютого Центральна виборча комісія України завершила реєстрацію кандидатів у президенти України, які візьмуть участь у чергових виборах, призначених на 31 березня. За даними ЦВК, на пост глави держави претендує 44 кандидати.

«Як відомо, на сьогодні процес у нас закінчився. Ми остаточно пройшли по всім особам, які подали заяви про участь у виборчому процесі … На сьогодні зареєстровано 44 кандидата. 20 із них є самовисуванцями. 24 з них є кандидатами від партій. Тобто, майже 50 на 50 », – зазначила глава ЦВК Тетяна Сліпачук.

Дана цифра не остаточна, оскільки до 7 березня будь-який із зареєстрованих кандидатів може відмовитися від участі у виборах (з будь-яких причин, в тому числі на користь іншого кандидата). Відзначу, що спочатку в ЦВК було подано не менше 89 пакетів документів.

Вже сьогодні виборцю потрібно думати, як з цим сувоєм розібратися. Можливо я висловлю не зовсім популярну тезу, але наше суспільство звикло до зловживань, у тому числі, і під час виборчих перегонів. Тому за нинішніх реалій зареєстрованим кандидатам не потрібно було б повертати заставу у разі відмови від участі у виборах. Тоді було б менше бажаючих вигідно “продатися” чи “засвітитися”, або ж банально задовольнити своє самолюбство.

ЦВК відмовила у реєстрації кандидатам, які не внесли заставу у р-рі 2,5 млн грн., крім того  зафіксовані 2 відмови через невідповідність програми кандидата до законодавства України, як у випадку з кандидатами Євгеном Андрухіва і лідером партії «Розумна сила» Олександром Соловйовим. Однак у останнього з другої спроби ЦВК все ж прийняла документи.

Відмову від ЦВК отримав і лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко. На думку ЦВК партія, яка висунула Симоненко, порушує вимоги Закону України «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки». Також в анкеті Симоненко були відсутні відомості про його місце проживання на території України протягом десяти останніх років перед днем ​​виборів.

Центральна виборча комісія зареєструвала кандидатом у президенти Юрія Володимировича Тимошенка. Таке рішення члени ЦВК ухвалили 6 лютого.

Двійник лідера партії «Батьківщина» балотуватиметься як самовисуванець, оскільки 17 січня цього року його виключили з фракції «Народний фронт».

Таким чином, поява Юрія Тимошенка може розцінюватися як своєрідна виборча технологія. Адже його прізвище та по-батькові збігаються з ініціалами  кандидата у президенти – Юлії Володимирівни Тимошенко.

7 лютого ЦВК відмовила в реєстрації Надії Савченко, позафракційній народній депутатці, яка нині перебуває під слідством.

У той же час ЦВК зареєструвала скандально відомого кандидата екс-нардепа від Блоку Петра Порошенка, екс-главу Державної фіскальної служби України Романа Насирова і політтехнолога і самовисуванця Володимира Петрова.

Тамара Маркелова

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code