Верховний суд США визнав півштату землею індіанців

Верховний суд в США визнав півштату землею індіанців

фото www.flickr.com/photos/dokusphotos/127495949

Верховний суд в США визнав півштату землею корінних народів – індіанців. Відтепер  індіанців звільнено від сплати податку в бюджет Оклахоми, а за серйозні правопорушення їх судитимуть тільки федеральні суди.

Верховний суд США постановив, що приблизно половина штату Оклахома належить корінним американцям. Як пише ВВС, за постановою суду, східні землі території штату, включно із містом Талса (одне з найбільших в Оклахомі) відтепер визнані землею корінних американців.

Це рішення вважається одним з найсерйозніших щодо індіанців, яке розглядалося в найвищому суді США за останні десятиліття. Відтепер,  корінні американці, яких державні суди визнали винними у вчинені злочинів, здійснених на території штату, можуть їх оскаржувати. Тільки федеральні прокурори матимуть право кримінального переслідування корінних американців. Індіанці, що проживають на території вказаної території, мають бути звільнені від державних податків.

Позов до суду подав 71-річний корінний американець Джимсі МакГірт, якого у 1997 році в Оклахомі в окрузі Вагонер засудили за зґвалтування чотирирічної дівчинки. Чоловік звернув увагу на те, що влада США не виконала давню обіцянку виділити східну частину земель штату під резервацію для кількох племен індіанців, які були насильницьким чином переселені на ці території.

Постанова скасувала тюремний термін МакГірта, однак, як пише видання, його ще можна оскаржити. Чоловік не оскаржував свою провину, але стверджував, що тільки федеральна влада повинна мати право його судити.

У спільній заяві п’ять племен Оклахоми – черокі, чікасо, чокто та семінол та народ маскогі – привітали це рішення. Вони зобов’язались співпрацювати з федеральною владою та владою штату.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code