Вчених з Інституту молекулярної біології і генетики НАН України відправили в неоплачувану відпустку

Українських вчених залишили без фінансування

Вчених з Інституту молекулярної біології і генетики НАН України відправили в неоплачувану відпустку. У розпал епідемії коронавірусу співробітники Інституту молекулярної біології і генетики НАН України змушені були піти у відпустку за свій рахунок. Перед цим вчені встигли створити тест для виявлення коронавірусу. Про це у вівторок,  24 березня, на сторінці  Facebook повідомила провідний науковий співробітник інституту, доктор біологічних наук Оксана Півень.

Вона зазначила, що в інституті є проблеми навіть з базовим фінансуванням, тому співробітників відправили у відпустку мінімум до кінця березня, не зважаючи на карантин та епідемію вірусу по всьому світу.

“І ситуація з відпустками за власний рахунок або переходом установи на 3 або 4 робочих дня, у зв’язку з тим, що не вистачає коштів на оплату праці, не є чимось новим – це” хороша “щорічна традиція. Однак  минулими роками вірусу не було, метеорит на Україну не падав, тому астрологи були і є популярнішими, ніж астрофізики … “- зазначила Півень.

Вона також розповіла про тест, який створили вчені інституту. За її словами, він дає точну відповідь інфікований пацієнт чи ні, навіть якщо у нього ще немає симптомів.

“Цього не зможе забезпечити експрес-тест на виявлення антитіл, так як на момент тестування у пацієнта просто ще можуть не наробитися антитіла і тест дасть результат -” здоровий “”, – написала Півень.

У своїй попередній публікації Оксана Півень розкритикувала привезені завдяки сприянню президента Володимира Зеленського нібито 250 тисяч тестів на Covid-19 з Китаю.

“Анонсовані паном Президентом тести приїхали, правда не для ПЛР-діагностики (полімеразної ланцюгової реакції), а на антитіла. І не 10 млн, а 250 тисяч штук. Трохи не те, і трохи не так, помилився, з ким не буває, хотів же приємне зробити народу. Зате 10 ШВЛ приїхали з Китаю! Ой, ні, не ШВЛ, а 11 ампліфікаторов  (це спеціальні машини, щоб ПЛР проводити і виявляти присутність геному вірусу у пацієнтів) “, – розповіла Півень.

Вона також написала, що вакцину обов’язково розроблять, але не в Україні, так як в країні не виділяють достатньо коштів для проведення належної наукової роботи.

“А ми будемо її купувати з-за кордону, ну ті, хто зможе собі це дозволити”, – резюмувала вчена.

Раніше повідомлялося, що в Україні схвалили виробництво тестів на COVID-19.

Напередодні в Україну з Китаю привезли тести на коронавірус. Медичні засоби, зокрема тести для ПЛР, розвезли в лабораторії кожного регіону України.

Тамара Маркелова

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code