У зв’язку з фактичною зрадою Кремлем своїх зобов’язань як союзника Вірменії в рамках конфлікту в Нагірному Карабасі раніше лояльна до Росії частина вірменського суспільства займає антиросійські позиції.
Про це в коментарі Guildhall заявив глава єдиного координаційного центру «Донбас», політолог Олег Саакян.
«Якщо ще нещодавно поняття «провірменський» асоціювалося з «проросійський», то після чергового витка війни в Нагірному Карабасі все частіше «провірменський» починає означати «антиросійський», так як ці дві спрямованості стають антагоністами по непримиренних ціннісних позиціях. Так, є частина вірменського суспільства, яка підтримує Росію, і навіть фактична зрада Кремлем своїх зобов’язань як союзника Вірменії в рамках конфлікту в Нагірному Карабасі цього не змінила. Поруч з цим є досить велика не маргінальна частина суспільства Вірменії на рівні кількох десятків відсотків, яка має антиросійські погляди, що було яскраво виражено, коли російський військовий вбив вірменьску сім’ю і безліч людей вийшли на вулиці і продемонстрували свою позицію. Такі настрої також видно в соціальних мережах і за представленістю в вірменському політикумі. Опозиція в Вірменії холодно ставиться до Росії, хоч і за лаштунками», – заявив політолог.
Читайте також: Спецслужби РФ готові до дестабілізації Вірменії – керівник ЦОР
«У той же час в Вірменії була частина суспільства, яка швидше лояльно ставилася до Росії. Вони не були ні проросійськими, ні антиросійськими. І ось ситуація з Нагірним Карабахом стала тригером для цих людей. Сьогодні за непрямими даними можна побачити, що ця частина суспільства перейшла до холодного і навіть антиросійського настрою, що згодом відобразиться на політичному житті в Вірменії. Досить ймовірно, що майбутній тренд засвідчить зростання антиросійських настроїв. І хоча остання революція в Вірменії не була антиросійською, а була продемократичною і прозахідною, то вже наступні електоральні цикли ймовірно матимуть антиросійські позиції. Росія протиставила себе успішній Вірменії і виступила гарантом втрати Вірменією частини раніше зайнятих територій. Цивілізаційний розкол між Вірменією та РФ буде зростати», – підсумував Олег Саакян.
Аналогічні процеси відбуваються в Білорусі. За даними опитування Білоруської аналітичної майстерні (БАМ), проведеного на початку листопада, число прихильників союзу з Росією в Білорусі з вересня по листопад суттєво зменшилось.
Попереднє опитування БАМ робив у вересні 2020 року. Тоді за союз з Росією виступили 51,6% опитаних. У листопаді їх було 40%. Таким чином, зниження склало 11,6%.
Читайте також: Чому Вірменія ніколи не пробачить Росії зраду, або Хто головний миротворець в Нагірному Карабасі
Джерело: https://ghall.com.ua/2020/11/23/v-armenii-rastut-antirossijskie-nastroeniya-saakyan/
Leave a Reply