У Міжнародний день жінок та дівчат у науці – про жінок-вчених Державного податкового університету

У Міжнародний день жінок та дівчат у науці розповідаємо про жінок-вчених Державного податкового університету

11 лютого відзначається Міжнародний день жінок і дівчат у науці (International Day of Women and Girls in Science), започаткований за рішенням ООН з метою «досягнення повного і рівного доступу жінок і дівчат до науки, а також забезпечення гендерної рівності і розширення прав і можливостей жінок і дівчат» (з Резолюції 70/212 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 року).

За даними Інституту статистики ЮНЕСКО, лише 28 % наукових працівників у світі – жінки. В Україні частка жінок у науці майже вдвічі більша, ніж в середньому у світі. В Україні 46 % жінок-науковців.

Усім, що оточує нас і робить життя зручним, комфортним та цікавим, ми зобов’язані науці! Вона допомагає розвивати технології, удосконалювати виробництво, рухати суспільство вперед.

Наукові відкриття та інтелектуальна діяльність – рушійна сила успішного розвитку країни. Цей вислів підтверджують жінки-дослідниці Державного податкового університету, які обрали науку своїм життєвим шляхом. У прес службі університету повідомляють, що з 316 осіб понад 50 % науково-педагогічних працівників – жінки, з 70 докторів наук університету – 38 жінок, серед 224 кандидатів наук 148 – представниці прекрасної статі.

До Міжнародного дня жінок і дівчат у науці розповідаємо про жінок-вчених Податкового університету, які продовжують змінювати світ науки, для яких наука є справою всього життя.

Про те, що наука – це не тільки чоловіча справа свідчать такі факти: очолює університет – в.о. ректора, жінка – педагог, науковець, к.е.н., «Відмінник освіти України», громадський діяч Валентина Унинець-Ходаківська. Також, нині в університеті  жінки є проректорами відповідних напрямів, очолюють інститути, факультети та структурні підрозділи , 18 жінок є завідувачками університетських кафедр. У Податковому пишаються студентками – членкинями наукового товариства, молодими аспірантками, викладачками-науковцями.

Жіноча частина науково-педагогічних працівників університету завжди у лідерах. Так, відповідно до рейтингового оцінювання результатів роботи науково-педагогічних працівників за 2021 рік звання «Кращий професор університету» отримали: професор кафедри фінансових ринків, академік Академії економічних наук України, доктор економічних наук Юлія Коваленко та в. о. декана факультету соціально-гуманітарних технологій та менеджменту, доцент, доктор наук з соціальних комунікацій Наталія Зикун.

А звання «Кращий доцент університету»: в.о. директора ННІ економіки, оподаткування та митної справи науковий ступінь, доктор економічних наук Вікторія Гурочкіна, доцент кафедри журналістики, української словесності та культури, кандидат педагогічних наук Олена Калита, завідувач кафедри товарознавства та техногенно-екологічної безпеки, кандидат технічних наук Наталія Авраменко.

В університеті успішно працюють  молоді науковці – стипендіати Кабінету Міністрів України. Зокрема, в.о. директора Науково-дослідного інституту фіскальної політики , доктор юридичних наук, доцент Марія Кармаліта увійшла до списку молодих вчених, яким призначено стипендії  та подовжено виплату стипендій Кабінету Міністрів України для молодих вчених.

Справжня наука не має кордонів. Викладачі Державного податкового університету займають високі позиції у міжнародних науковометричних платформах та базах даних.

Сьогодні ми бажаємо жінкам-науковцям великих звершень, невичерпної енергії та успіхів. Нехай вас не полишає натхнення та сили, бажання шукати відповіді на питання, що постають перед людством. А також дякуємо вам за світлий розум, багату уяву та сміливі рішення. За те, що не боїтеся робити тисячі спроб заради однієї успішної.

Матеріал підготувала Яна Котенко

#Деньжіноквнауці #ДПУ #наука #податковий #університнет #навчання #освіта #WomenInScience    

Comments are closed.