Ще мудрий Соломон зауважив: «Які думки в душі людини, така й вона». Думки людини значною мірою визначають її поведінку. Навіть більше – саме думки формують наше життя таким, яким воно є. Якщо ми постійно помічаємо лише недоліки, думаємо про погане, як би чого не сталося, постійно засуджуємо себе та інших, то неодмінно притягуємо у своє життя відповідних людей, ситуації та море негативу. Саме погані думки роблять наше життя нестерпним.
Ви вже, мабуть, неодноразово чули, що думки матеріальні? Напевно, читали книгу «Секрет» або дивилися фільм, але все ще не розумієте, як це можливо, і не ставитеся серйозно до своїх думок.
Ви продовжуєте переживати щоразу кожну хворобливу ситуацію, смакуючи її і згадуючи в усіх подробицях, лаючи себе за те, що не вийшли з неї переможцем: «Ось якби я сказав не так, зробив інакше, ніж зробив, то все було б краще!»
Але постійно прокручуючи в голові свої невдачі та проблеми, і що ще важливіше, підкріплюючи їх найсильнішими переживаннями, ви притягуєте їх у своє життя у набагато більшій кількості, ніж маєте. Чому?
Існує два основних закони Всесвіту: все навколо прагне рівноваги і підпорядковується закону тяжіння.
Наш світ, Всесвіт і все, що оточує нас, – це енергія. Ми – це також енергія! Бог – це енергія! Немає нічого, чого не можна було б назвати енергією.
Бог, Всесвіт, ми і всі навколо нас прагнуть рівноваги. Це незаперечний закон Всесвіту. Навіть із фізики ви знаєте це. Згадайте закон Архімеда, який свідчить: «На тіло, занурене в рідину (або газ), діє сила, що виштовхує, рівна вазі витісненої цим тілом рідини (або газу)».
Оскільки все: і вода, і газ, і повітря, і думки, матеріальні предмети, живі та неживі – це енергія на молекулярному рівні, то на них також діє закон Всесвіту, відкритий Архімедом.
Іншими словами, цей закон можна переформулювати так: діє сила, яка приводить у рівновагу все навколо, – скільки енергії зменшиться у певному просторі, стільки ж і додасться. І, навпаки, скільки зменшиться в одному місці, стільки і додасться в іншому.
Говорячи простою мовою, коли Архімед плюхнувся у ванну, що і спричинило відкриття закону, кількість енергії, рівна об’єму його тіла, витиснула такий самий об’єм енергії води з певного простору – ванної. Простір врівноважений.
Існування закону тяжіння, вважаю, ніхто не заперечуватиме. Він діє так. Подібне притягує подібне. Коли ми постійно думаємо про те, що не маємо грошей, бідні, ми ніколи не станемо багатими, ми притягуємо це у своє життя і маємо те, що транслювали у Всесвіт.
Всесвіт виконує всі бажання, навіть якщо ви говорите про те, чого не хочете. Він не розуміє і не класифікує їх на «хочу» та «не хочу», він просто виконує їх усі. Тому важливо думати тільки про те, чого ви хочете, замість того, чого не хочете.
Гарна казка від Ельфіки з цього приводу.
– Алло, привіт! Чи можу я поговорити з Богом?
– Доброго дня! З’єдную!
– Привіт, Душа моя! Я уважно слухаю тебе!
– Господи, попереду Новий рік! Прошу Тебе, виконай мої бажання!
– Звичайно, люба, все, що завгодно! Але спочатку я тебе з’єднаю з відділом виконаних бажань, постарайся зрозуміти, яких ти припускалася помилок у минулому!
Металевий голос у слухавці: «Почекайте, будь ласка, зараз з’єднаємо з оператором відділу бажань». Чекаю…
– Вітаю вас! Що ви хотіли б дізнатися?
– Доброго дня! Мене до вас перенаправив Господь, сказав, що перш ніж загадувати нові бажання, добре було б прослухати колишні.
– Зрозуміло, хвилиночку… А, ось! Усі бажання душі. Важкий фоліант! Ви слухаєте?
– Так, уважно.
– Починаємо з останнього року:
1) набридла ця робота! (виконано, робота набридла!);
2) чоловік не звертає уваги (виконано, не звертає уваги!);
3) ой, мені б трохи грошей (виконано, на хліб вистачило, на чоботи не потягнеш!);
4) подруги – дурепи (виконано);
5) мені б хоч якусь квартирку (виконано, на 10 поверсі під самим дахом, дах тече, адже просила якусь!);
6) мені б хоч якусь маленьку машинку (отримай «Запорожця» горбатого);
7) ой, ну хоч би у відпустку, хоч кудись (виконано, до свекрухи на дачу, їй якраз робоча сила потрібна);
8) ну що таке, ніхто квітів не подарує (виконано, не подарує!).
Продовжувати? Тут приблизно рік читання!
– Ні, ні, все зрозуміла! Перенесіть мій дзвінок на Творця!
– Господи, я все зрозуміла! Я відстежуватиму кожну думку, навіть найменшу! Я прошу Тебе завжди посилати мені позитивні думки! Я прошу Тебе допомогти мені зрозуміти, що Ти мені завжди допомагаєш і виконуєш усе! А наразі я хочу як слід подумати. Можна передзвонити пізніше?
… смішок у слухавці…
– Звичайно, Люба! Коли завгодно!
У своїх молитвах не скаржся Богу, що в тебе все погано. Він може подумати, що ти ще не знаєш, ЩО таке насправді погано, і покаже тобі це. Скажи Господу, що в тебе все добре. Тоді він подумає: «Е-е-е, люба, ти ще не знаєш, що таке по-справжньому ДОБРЕ»)))
Байка, як-то кажуть, брехня, та в ній натяк…
Оскільки наші негативні переживання завжди супроводжуються сильними емоціями такого самого порядку, то вони й виконуються насамперед. І чим сильніші емоції, тим більше негативу притягуєте.
З позитивними емоціями та бажаннями все трохи складніше. Важливо не перестаратися, не стати одержими своїми бажаннями, тому що якщо ми надзвичайно чогось хочемо, то теж отримуємо своє бажання з точністю до навпаки.
Тут набирає чинності закон рівноваги. Ми створили своїм сильним бажанням досить великий енергетичний заряд, і Всесвіт, намагаючись врівноважити енергію, видає нам те, чого бажали, але в протилежному значенні (плюс притягується до мінуса).
Високе значення автоматично створює відношення залежності. Відношення залежності породжує сильний надлишковий потенціал, що викликає таку саму сильну протидію рівноважних сил.
Зазвичай встановлюються такі відносини: «Якщо я цього досягну, моє становище стане набагато кращим», «Якщо я цього не досягну, моє життя втрачає будь-який сенс», «Якщо я це зроблю, я собі і всім покажу, чого варта», «Якщо я це не зроблю, гріш мені ціна», «Якщо я це отримаю, буде надзвичайно здорово», «Якщо я це не отримаю, буде значно погано». Та інше у різних варіаціях.
Тобто сильне бажання переходить у залежність від предмета бажання.
Будьте завжди позитивно налаштовані до життєвих труднощів і позитивно розглядайте свої здібності та можливості.
Кожен з нас унікальний за своєю природою і неповторний, завжди здатний дарувати радість людям, що перебувають поруч з вами.
Цільтесь у місяць – обов’язково потрапите в зірку!
Згадаймо головного героя-натхненника фантастичної американки Мері Кей метафоричного талісмана джмеля. Вона звела джмеля до першорядної ваги як загальний символ успіху. «Через свої крихітні крильця і важке тіло за всіма законами аеродинаміки джміль літати не повинен. Але джміль цього не знає і примудряється якось літати» («The Entrepreneurs», 1986).
«Надзвичайно важливо мати мету. Ви не зможете нічого досягти, якщо не знаєте, в який бік рухатися. Почніть із створення мрії у вашій голові. Потім запишіть її та поставте реалістичну мету. Завжди прагніть досягти більшого». Такі настанови давала своїм працівникам розробниця філософії бізнесу для жінок, одна з найвпливовіших ділових жінок XX століття Мері Кей Еш.
Тамара МАРКЕЛОВА