Світовий тренд-хантер Лі Еделькорт: “Коронавірус – проблема глобального масштабу”

Багато журналістів, громадських діячів, політиків, експертів, пересічних громадян пильно слідкують за подіями в світі, намагаючись спрогнозувати наше майбутнє. Виклики, які постали перед світовою спільнотою надто загрозливі.  Падіння економіки, безробіття, голод,  соціальне пригнічення  небезпечні, викликають занепокоєння та неабияке  напруження у суспільстві.

Журналісти “Оксамиту” постійно знайомлять читачів з різними поглядами на проблему коронавірусної пандемії в світі. Сьогодні на наших сторінках головний трендсеттер світу, засновниця компанії з прогнозування актуальних віянь і умонастроїв Trend Union Лі Еделькорт розповідає про те, що трапиться зі світом, і якими ми станемо після того, як COVID-19 перестане бути загрозою людству.

Якщо говорити коротко, то на думку Лі Еделькорт, коронавірус – проблема глобального масштабу, з якою людство донині не стикалося, але саме завдяки цій смертельній загрозі наші гуманістичні цінності відновляться. COVID-19 вона називає найяскравішим словосполученням «карантин споживання» і пророкує, що він спричинить глибокі культурні та економічні наслідки. Хочеться чи ні, але нам доведеться обмежити обсяг свого майна, навчитися менше подорожувати, адже вірус б’є не тільки по людях, а й відбивається на всіх процесах  сучасного світу: чи то  доставка товарів у крамниці, чи то  пасажирські перевезення. Лі «вангує», що ще трохи – і дівчата почнуть відчувати радість від володіння найпростішою сукнею, заново відкриватимуть для себе старі улюблені речі, перечитуватимуть книги. Тобто вимушено люди почнуть менше споживати і вчитимуться обходитися тим, що у них вже є.

Може, це здасться страшним і цинічним, але факт залишається фактом, часом те, що погано для людей – добре для природи і має екологічні вигоди. За словами Лі, недавні аерофотознімки Китаю показали, що за період призупинення виробництва небо очистилося, а викиди вуглецю і промислове забруднення пішло на спад з тих пір, як в країні виявили вірус. Але для того, щоб повною мірою оцінити екобонус, потрібно більш тривалий час.

Ще один позитивний наслідок катастрофи планетарного масштабу, як запевняє пані Еделькорт, – створення нової системи трудових відносин і більшої поваги до праці кожного, поява більш комфортних умов виробництва.

Скасування масових заходів з великим скупченням людей, обумовлена ​​буйством коронавірусу, підштовхне організаторів до пошуку нових форматів івентів, а також інноваційних способів передачі інформації.

У свої 70 років Лі Еделькорт вважається однією з найвпливовіших тренд-хантерів планети, регулярно консультує відомі бренди і великі виробничі компанії, а 2003 року Time включив її в топ-25 найвпливовіших людей світу моди. При цьому п’ять років тому вона напророкувала кінець моди в тому вигляді, в якому ми її знаємо, заявивши, що fashion-індустрія стала безглуздою і жалюгідною пародією на саму себе.

Головний трендсеттер світу переконана, що вплив коронавірусу змусить нас уповільнити темп, відмовляючись сідати в літаки, працювати з дому, розважатися тільки серед близьких друзів або сім’ї, навчить бути самодостатніми та уважними. Покази мод будуть виглядати дивно і недоречно, реклама подорожей – смішною, плани на майбутнє – непереконливими … Та й чи буде все це взагалі мати хоч якесь значення? У підсумку ми, мимоволі, кожен новий день будемо ставити під сумнів систему, відому нам з народження!

І хоча ми вже почали розуміти, що для збереження планети (а разом з тим і виживання!) потрібно ввести драконівські заходи – змінити саму філософію нашого життя, споживання і виробництва речей, способів розваги, коронавірус помітно прискорить цей процес і, можливо, зробить те , на що поки не здатне людство з доброї волі. Молодь втратить пристрасть до користолюбства, володіння речами – будь то одяг або авто!  Це перестане бути привабливим! Майже 90 % всіх речей у світі виробляється в Китаї – на головній фабриці планети з нафти, і скоро ми, за прогнозами Еделькорт, побачимо в магазинах порожні полиці. Безперервний експорт синтетичних сарі в Індію і пластикові предмети домашнього вжитку в Африку, який істотно підриває економіку цих країн, а заодно і забруднює навколишнє середовище, перерветься, а разом із тим з’являться нові можливості для місцевих ремісничих спільнот, кустарного виробництва, прикладного мистецтва, всіх тих областей, де понад усе цінується саме ручна праця. Доведеться створювати нову економіку з іншими цінностями і способами виробництва, транспортування і розподілу товарів, принципами роздрібної торгівлі. У першу чергу коронавірус завдасть шкоди люксовим брендам, вдарить по готельному бізнесу та імпорту продуктів харчування.

Щоб вижити, нам доведеться змінитися: навчитися менше споживати, в тому числі й інформації.  Загалом відмовитися від більшості наших звичок так, як би  ми «відмовлялися від наркотиків». І якщо Лі Еделькорт все ж права – «ломка» неминуча.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code