ЗМІ писали про земельну ділянку Президента Петра Порошенка на Печерську в Києві – у так званому Царському селі. Тепер журналісти з’ясували, хто є сусідами президента.
Про це йдеться у розслідуванні “Слідство.інфо”.
За 15 соток землі тут правлять до 40 мільйонів гривень, за будинок – від 50 мільйонів. Кому по кишені така нерухомість?
Так, один із будинків у Царському селі за документами записаний на повну тезку матері колишнього міністра юстиції Олени Лукаш.
Матір екс-міністерки-втікачки – Любов Василівна – пенсіонерка. Згідно з інформацією з Реєстру нерухомого майна, 7 соток землі та 800 квадратних метрів нерухомості у провулку Реута, 8 на Любов Лукаш записали у червні 2013-го.
Охоронці навколишніх офісів і посольств підтвердили не на камеру, що будинок справді в активі родини екс-міністра. Кажуть, Олену Лукаш бачили тут неодноразово.
На вулиці Панфіловців, по суті, центральній магістралі Царського села, найбільше нерухомості на ній – у власності родини одіозного Олександра Шепелєва.
Він – колишній народний депутат “Блоку Юлії Тимошенко”, згодом – “Партії регіонів”, пізніше – позафракційний.
З 2013-го Шепелєв перебуває у міжнародному розшуку за підозрою у розкраданні мільйонів гривень рефінансування НБУ.
Востаннє Шепелєва спіймали в Росії. За даними ЗМІ, під вартою він пробуде щонайменше до вересня.
Його дружині, яка теж пройшла через суд за підозрою у співучасті з чоловіком, і сину Михайлу належать будівлі з номерами 16, 39а, 27, 25, 23, 37, 35, 33, 31 і 29а.
Особливо вирізняється будинок №31. Напівготовий, він нагадує одночасно церкву і пафосний офісний центр. За документами це – житлова площа.
Уся нерухомість родини екс-нардепа нині під арештом. Але тут є люди. Ймовірно, це прислуга і охорона, які підтримують порядок на випадок повернення господаря.
За кількасот метрів звідси – будинок з номером 30. За свій невеличкий вік він вже встиг обрости власною історією. У 2011-му його, разом з двома земельними ділянками, придбав запорожець Павло Сапко. В Реєстрі вказано – майно купувалося в кредит, взятий у Міжнародного інвестиційного банку Петра Порошенка. Вірогідно, з виплатами не склалося – з березня 2014-го власником нерухомості став сам банк.
В процесі зйомки з території будинку виїхав чорний “Мерседес”, за кермом якого сиділа екс-нардеп Людмила Супрун. На території журналісти помітили інше авто, яке, за їхньою інформацією, належить чоловікові Супрун.
Павла Сапка вдалося знайти у соцмережі “Одноклассники”. У друзях – два десятки людей. Серед родичів – та сама Людмила Супрун з тегом “дочка”.
До “президентської” ділянки і будинку його бізнесового і політичного соратника Ігоря Кононенка звідси – рукою подати.
А це вже вулиця Редутна, фактично – околиця Царського села.
Трохи більше шести соток під номером 60 тут належать бізнесмену і лідеру партії “5.10” Геннадію Балашову. Нині тут триває будівництво – зводять елітний 8-квартирний будинок. Але жити тут бізнесмен-політик тут не збирається. Майбутня новобудова – інвестиційний проект, про який Балашов детально розповів на своєму ж сайті.
Багатоповерховий будинок навпроти – на Редутній, 47 – теж на фінальній стадії зведення. Його власником, згідно з інформацією з Реєстру, є Євген Шаломєєв. 4 ділянки – під будівлею і поруч, а також сам будинок площею 1 770 квадратних метрів він не купував – отримав за договорами дарування наприкінці 2014-го.
Особа з таким же ім’ям, прізвищем та по-батькові є відомим київським бізнесменом. У 2000-х Шаломєєв був депутатом Київради від блоку Віталія Кличка “Пора-ПРП”.
Недалеко від будівництв Шаломєєва і Балашова, вже на Старонаводницькій, височіє будинок нардепа від “Опозиційного блоку” Вадима Рабіновича. Цієї інформації немає в Реєстрі. Але саме цю адресу Рабінович вказав місцем прописки, коли реєструвався як співвласник своєї фірми ТОВ “Медіа Строй”.
Землю під цим палацом Київрада ще у 2007-му виділила Олексію Костусєву – колишньому меру Одеси. Щоправда, в рішенні київських депутатів йдеться про вулицю Редутну, 19-А. Адреси з літерою “А” тут немає. Але в тому, що це будинок саме колишнього одеського градоначальника, нас остаточно переконали поодинокі “корінні” місцеві мешканці. Подібним запитанням вони вже не дивуються.
Leave a Reply