Росія знищила музей Головнокомандувача УПА Романа Шухевича

У новорічну ніч Росія здійснила масовану атаку по Україні, зокрема вдарила по Львівщині. Уламки російського дрона поцілили в селище Білогорща – дотла згорів музей політичного та військового діяча, Головнокомандувача УПА Романа Шухевича.

“В день народження Степана Бандери москалі повністю знищили музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича на Білогорщі”, – написав міський голова Львова Андрій Садовий.

Атака знищила речі Шухевича, які зберігались в музеї – фортепіано, стіл, крісла, фотель. Раніше кілька сотень експонатів перенесли в безпечне місце. Загалом збитки від обстрілу складають понад 2 мільйони гривень, повідомила місцева влада.

Частини російського БПЛА також влучили в гуртожиток містечка Дубляни. Міський голова Львова Андрій Садовий розповів, що будівля належить університету, де 100 років тому навчався лідер і один з організаторів українського націоналістичного руху на заході України Степан Бандера. Памʼятник Провіднику, який стоїть біля корпусу університету, на щастя, вцілів.

Тим часом росіяни також нищать все українське закордоном. Напередодні Нового року невідомі вандали розмалювали погруддя Тараса Шевченка у Лісабоні літерами “Z” – знаками російської армії й символом вторгнення Росії в Україну, повідомив Павло Садоха, Віцепрезидент СКУ та Голова Спілки українців Португалії.

“Так виглядає, що рашисти вирішили завдати масштабного удару по нашим і історичним духовним цінностям”, – сказав Садоха. Родина українців з Алгарве оперативно відчистила погруддя від фарби.

Нагадаємо, в американському Чикаго вандали розмалювали літерами Z повʼязані з Україною місця. Пошкоджені були Український Національний музей Чикаго, одна з українських церков, українська ветеринарна клініка, а також стінопис в Українському селі, невеликий український історичний район у місті.

Раніше Павло Садоха в колонці для португальського видання Observador пояснив, що Росія спотворює образ Степана Бандери, аби викривити прагнення України до незалежності.

Comments are closed.