Річард Кемп: Росія стоїть за атаками на Ізраїль

Росія використовує атаку терористів ХАМАС на Ізраїль, аби відвернути увагу США від війни в Україні, заявив британський полковник Річард Кемп, колишній командувач британського контингенту в Афганістані.

 

“Не думайте, що це просто неспровокований, жорстокий напад групи терористів із Гази. Це набагато більше, ніж це. Руки, які штовхали цих убивць, знаходяться в Москві. Президент США Джо Байден і європейські лідери давно побоюються ескалації війни в Україні, і ось що вони зараз отримали”, – сказав Кемп.

Нестабільність, створена нападом на Ізраїль, має зменшити надання ресурсів для України, а також запобігти нормалізації ізраїльсько-саудівських відносин. Аби не вести боротьбу безпосередньо з НАТО, Путін розпалює конфлікт між Азербайджаном та Вірменією, Сербією та Косово, у Західній Африці, а тепер і в Ізраїлі, сказав полковник.

Росія співпрацює з Іраном, аби постачати велику кількість дронів для атак на Україну, а тепер ще й для того, аби заохочувати атаки на Ізраїль. Крім того, Москва розвивала та підтримувала зв’язки з палестинськими терористичними групами та окремими екстремістами ще з радянських часів.

“Лідери ХАМАСу, в тому числі керівник терористів Ісмаїл Ганія, здійснили ряд візитів до Москви з початку війни в Україні, зустрічалися з високопоставленими урядовцями, включаючи міністра закордонних справ Сергія Лаврова. У березні Москву також відвідала делегація їхніх соратників із терористів із Гази, Ісламського джихаду, на чолі з його лідером Зіядом аль-Нахалахом. Так само бажаними гостями в Москві були лідери іншого іранського проксі, ліванської Хезболли”, – сказав Кемп.

Після вторгнення в Україну Росія була визнана ворогом західної демократії. Настав час для Заходу також поглянути на іранського союзника Москви та його терористичних помічників у тому ж світлі, підсумував британський полковник.

Comments are closed.