Парламент Азербайджану 27 вересня ухвалив рішення про введення воєнного стану в деяких містах і регіонах країни через загострення ситуації в Нагірному Карабасі, передає РІА Новини.
«Парламент прийняв постанову про введення воєнного стану в ряді міст і районів країни», — йдеться в повідомленні.
Згідно з рішенням в ряді міст країни буде введена комендантська година, в тому числі в Баку, Гянджі, Євлах, Хейгел. Оголошення комендантської години покладається на МВС країни.
Таке рішення парламент ухвалив на позачерговому засіданні. Тепер протягом 48 годин його повинен затвердити президент.
UPD 17:40. Президент Азербайджану Ільхам Алієв вже затвердив введення воєнного стану з понеділка, 28 вересня. Комендантська годину введуть в ряді міст і регіонів Азербайджану, вона вводиться з 20.00 до 05.00 за київським часом.
Нагадаємо, раніше сьогодні після загострення ситуації в Нагірному Карабасі Вірменія оголосила воєнний стан і мобілізацію.
Конфлікт в Нагірному Карабасі: що відбувається в спірному регіоні
Як повідомлялося, вранці 27 вересня влада Вірменії повідомили, що Азербайджан завдав ракетних ударів по населених пунктах Нагорного Карабаху.
Одночасно в Азербайджані заявили, що Вірменія почала бойові дії, і відзначили, що їх війська приступили до контрнаступальної операції по всій лінії фронту в Нагірному Карабасі.
Між Азербайджаном і Вірменією триває конфлікт через Нагірний Карабах. У 1988 році населена переважно вірменами Нагірнокарабаська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР.
У 1994 році за посередництва Москви було підписано угоду про перемир’я, яке поклало кінець активних бойових дій в регіоні, але залишила Карабах і навколишні його райони Азербайджану під контролем вірмен.
За шість років війни загинуло понад 30 тисяч осіб.
Мирне врегулювання зайшло в глухий кут після переговорів лідерів Вірменії та Азербайджану у 2009 році.
Leave a Reply