Парламентська асамблея НАТО визнала Росію терористичною державою

Парламентська асамблея НАТО на своїй 68-й щорічній сесії в Мадриді визнала Росію терористичною державою та закликала створити спеціальний трибунал для розслідування військових злочинів Росії, повідомляє The Kyiv Independent.

Резолюцію, запропоновану українською делегацією, підтримали всі 30 членів Альянсу.

 

«Резолюція назвала Росію найбільшою безпосередньою загрозою євроатлантичній безпеці», — сказав Томаш Валашек, голова словацької делегації в ПА НАТО. «У ній чітко зазначено, що держава Росія за її нинішнього режиму є терористичною», – додав він.

Президент України Володимир Зеленський звернувся до асамблеї з промовою віртуально з Києва.

«Українці не просто вірять – українці впевнені, що ми можемо захиститись у цій війні й повернути кордони об’єднаної Європи на всю довжину нашого східного та південного кордону. Українці не просто вірять – українці знають, що сила нашої демократії буде гарантією того, що жодна тиранія на схід від нас не зможе загрожувати Європі. Але, щоб реалізувати всі ці кроки, реалізувати все це, ми маємо використати всю силу нашої з вами спільноти, увесь потенціал нашої співпраці для того, щоб крок за кроком зупинити цю терористичну російську війну й повернути мир», – сказав Зеленський.

Світовий Конгрес Українців вітає це важливе рішення ПА НАТО як ще один крок до повної міжнародної ізоляції Російської Федерації.

Comments are closed.