ОРБАН ПРИЇХАВ ДО КИЄВА ВПЕРШЕ ЗА 10 РОКІВ: ПРИЧИНИ ВІЗИТУ

Угорський премʼєр Віктор Орбан використав свій перший за 10 років візит до Києва 2 липня, аби показати себе миротворцем після початку головування Угорщини в Раді Європейського Союзу, пише Інституту вивчення війни (ISW).

Орбан зустрівся з Президентом України Володимиром Зеленським, аби попросити розглянути тимчасове припинення вогню та прискорити мирні переговори, кажуть аналітики. “ISW продовжує вважати малоймовірним те, що припинення вогню в Україні на нинішніх лініях зможе стримувати подальшу російську агресію. Натомість воно лише дасть Росії критичний час для відновлення своїх сил і підготовки до майбутньої агресії проти України”, – йдеться у звіті.

Українське видання LIGA.net пише, що візит угорського прем’єра може змінити позицію Орбана щодо України та Росії лише в короткій перспективі, під час головування у Раді ЄС, яке Будапешт перебрав на себе 1 липня на наступні пів року.

“Візит потрібен Орбану, щоб вивести Угорщину з ізоляції в ЄС, каже LIGA.net аналітик Political Capital Institute (Будапешт) Лорант Ґьорі. Реальне ставлення угорського прем’єра до України не змінилося, переконує LIGA.net угорський соціолог, професор Іштван Гегедуш. Однак відносини між Києвом і Будапештом настільки погані, що навіть мінімальні поступки сторін будуть корисними”, – йдеться в матеріалі.

Орбан хоче показати, що може приймати рішення на рівні ЄС, вважає угорський соціолог Іштван Гегедуш. “Можливо, на період головування Будапешт навіть стане гнучкішим – прийме спільні рішення ЄС на підтримку України. Зсуне політику, кажучи, що в особливий період він є чесним посередником на рівні Євросоюзу”, – йдеться в матеріалі.

Втім, масштабні й тривалі задуми Орбана не змінилися, наголошують аналітики. “Це короткострокова перспектива. Він хоче змінити Європу, об’єднати в ЄС популістські та неліберальні партії, тих, хто має критичну позицію до мейнстриму політики. Не хоче підтримувати Україну зброєю чи грошима”, – наголошує Гегедуш.

Фото: Офіс Президента України

Comments are closed.