«Оксамит» – завжди з Вами!

Тамара Маркелова – головний редактор

Часопис «Оксамит» засновано у вересні 2013 року. За ці роки пройдено багато непростих звивистих стежин. На сторінках та в об’єктиві «Оксамиту» закарбовані миті Революції Гідності, долі родин Небесної сотні, розповіді про героїв – воїнів АТО, які ніколи не повернуться додому, та друзів, яких Бог залишив живими, щоб вони допомагали сім’ям загиблих побратимів… Ми, як увесь український народ, стояли на порозі унікальних можливостей, коли вся країна – від дитячого садочка до великого підприємства, від школяра до пенсіонера допомагала армії, коли вся країна була прибрана жовто-блакитними стягами, уквітчана стрічками, вимальована свіжими жовто-блакитними фарбами, розмовляла вишуканою українською, ділилася хлібом, гривнею, теплими речами, домашнім затишком. Коли волонтери, як мурахи, формували пункти-мурашники і забезпечували  бійців у зоні АТО всім необхідним.

Сьогодні грудкою в горлі застигло німе запитання: коли ми це все втратили? Хто розмив чіткі орієнтири омріяної перемоги, хто гальмує рух етнічних українців до власної українськості, невидимою рукою розпилюючи отруту, руйнуючи наш генетичний код та розкидаючи на всі боки нашу силу.

Хто залишив українські села й міста спочатку без радіо, телебачення, а сьогодні, через закриття поштових відділень, ще й без можливості отримати пенсію, переказ, газету чи листа, ліквідувавши чи не єдиний соціоутворюючий об’єкт на селі. Хто створює ці аномальні умови, щоб ні українська газета, ні українська інформація до українців не доходила?

Це свідчення того, що нація деморалізована і роз’єднана, що наш український характер потребує корекції, потребує виправлення, тому що стержень, підточений внутрішнім та зовнішнім ворогом, не може бути фундаментом самодостатності українського народу. Тут всіх нас чекає велика, складна, але варта того боротьба. Для перемоги в ній важливі різні зусилля і різні кроки. Ми – нащадки запорозьких козаків та великих гетьманів не раз дивували світ перемогами, об’єднуючою силою, життєствердним гумором, гострим словом. Маємо спільно здолати багато загроз, щоб утвердити народовладдя, захистити мову, віру, здолати корупцію, відвоювати й повернути окуповані території.

Тільки свідомими всенародними діями, а не маніпуляціями та ошуканством, черговими подачками під виглядом пільг чи антинародних реформ, а тим паче – продажем української землі та стратегічних підприємств, ми відродимо Україну, виведемо на шлях поступу, розвитку та розквіту, зробимо її безпечною, заможною, квітучою, такою, про яку мріяли її кращі сини і доньки, виборюючи майбутнє власного державотворення.

І тоді світ подивиться на Україну іншими очима – очима здивування і визнання за вихід із лабіринту безглуздя, тенет світоглядного хаосу у вільний світ української європейськості.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code