НОБЕЛІВСЬКА ПРЕМІЯ МИРУ: ШАНСИ ЗЕЛЕНСЬКОГО

 

Президент України Володимир Зеленський – серед претендентів на Нобелівську премію світу-2023, повідомляє Sky News. Втім, незважаючи на те, що український лідер входитиме до числа фаворитів серед букмекерів, його перемога малоймовірна, кажуть експерти.

“Хоча букмекери вважають Зеленського головним кандидатом приєднатися до славетного списку лауреатів від Нельсона Мандели до Мартіна Лютера Кінга, експерти Нобелівської премії вважають, що український президент навряд отримає премію, адже є лідером воєнного часу”, – пишуть журналісти.

Загалом у переліку – 351 номінант. Повний список залишається таємницею. Відомо, що серед кандидатів – екоактивістка Грета Тунберг і китайський протестувальник Пен Ліфа.

Нобелівський тиждень розпочався 2 жовтня. Наразі оголосили лауреатів премії в галузі фізіології та медицини, а також фізики.

“Однак особливо пильна увага на другому році повномасштабної війни Росії проти України прикута до премії миру – після минулорічного скандалу, коли її присудили представникам України, Білорусі та РФ, підкресливши міфічне “братерство”, – кажуть українські журналісти. Лауреатів нагороди оголосять 6 жовтня.

Усіх лауреатів назвуть протягом нобелівського тижня. Втім, свої нагороди – медаль, диплом й 11 млн шведських крон ($101,4 тис.) – вони отримають пізніше. Премію миру вручать в Осло 10 грудня – у річницю смерті Нобеля. Інші премії вручаються в Стокгольмі.

Comments are closed.