МВС Казахстану: 4,2 тис осіб затримано під час протестів, серед них є іноземці

Розкрито кількість затриманих громадян у ході протестів у Казахстані: до органів поліції доставлено понад 4,2 тисячі осіб. Про це у суботу, 8 січня, повідомляє прес-служба МВС республіки.

За попередньою інформацією серед затриманих є іноземці.

«До органів поліції доставлено 4266 осіб. Серед затриманих – іноземні громадяни. В одному із сіл Алматинської області затримано понад 100 людей. За попередніми даними, затримано громадян сусідньої держави», — зазначили у відомстві.

Найбільше затримань пройшло в Алма-Аті. МВС республіки повідомляло, що під час спецоперацій було ліквідовано 26 «злочинців», ще 18 «озброєних терористів» було поранено.

Протести у Казахстані розпочалися 2 січня через зростання цін на газ для машин. Ціна літра зросла з 60 до 120 тенге (з 10 до 20 рублів). Незабаром економічні вимоги змінилися на політичні. Протестувальники вимагали відставки уряду, проведення нових виборів, а також розгляду питання про люстрацію людей із «клану» колишнього президента Нурсултана Назарбаєва.

До вечора 4 січня мітинги переросли у масові заворушення. В Алма-Аті були розграбовані магазини, банки, захоплена будівля аеропорту, поліцейські ділянки, державні установи та об’єкти інфраструктури. У зв’язку з цим у республіці запроваджено червоний рівень терористичної небезпеки.

Comments are closed.