Молдова ввела надзвичайний стан на території держави на 2 місяці

Сусідня з Україною Молдова ввела надзвичайний стан на території держави на 2 місяці. Таке рішення прийняв парламент країни через пандемію коронавірусу Covid-19 у світі.
У Молдові ситуація із поширенням інфекції поки порівняно спокійна. Там станом на 17 березня підтвердили 29 випадків захворювання, один пацієнт вже одужав. Однак, як пояснив прем’єр Молдови Йон Кіку, надзвичайний стан у державі вводять через те, що прогнози щодо епідемії для Європи є песимістичними. Про це інформує NewsMaker.
“Ми не хочемо зазіхати на фундаментальні права громадян, ми будемо діяти відповідно до Закону. Як передбачає закон, ми повідомимо ООН і Раду Європи про введення НС”, – заявив прем’єр Молдови Іон Кіку.

“Я буду радий прийти через тиждень і попросити скасувати надзвичайний стан, якщо це буде можливо”, — заявив прем’єр. Він також повідомив, що Нацбанк готує заходи, спрямовані на послаблення кредитної політики і можливості надання відстрочки по виплатах кредитів. Також розглядається можливість надання дешевших кредитів.

Прем’єр повідомив, що комунальні служби теж розглядають можливість відстрочки по платежах.

Він закликав усіх бути солідарними, щоб Молдова змогла вийти з кризи, як стабільна країна.

“Держава не зможе покрити кожну втрату і наслідок, але зараз ми всі повинні бути єдині і вирішувати проблеми разом”, — сказав Кіку.

Надзвичайний стан у Молдові діятиме до 15 травня.

Попри введення у Молдові надзвичайного стану, у державі на відміну від України, де поки не ухвалили відповідне рішення, все ще без змін курсує міжміський та міський транспорт.

Депутати парламенту Молдови критикували відсутність таких конкретних заходів в урядовій постанові про введення надзвичайного стану.

Від 15 березня Молдова тимчасово зупинила повітряне сполучення із європейськими країнами.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code