Котигорошко мандрує світом

Напередодні канікул в одній зі шкіл Копенгагена, де вивчають данську мову діти з різних країн світу, відбулася чудова подія: знайомство зі славнозвісним героєм української народної казки Котигорошком!

Народні казки, сповнені мудрості, дозволяють дітям вперше розуміти де добро, а де зло, доступною мовою розповідають їм про уроки життя та людські цінності.

За одною партою в інтеграційному класі сидять діти з Ізраїлю, Ірану, Непалу, Філіппін, Нової Гвінеї та України. До них завітав художник-аніматор з Аргентини, Leo Antolini, який подарував дітям книжку з власними ілюстраціями казкової історії про українського хлопчика-велетня.

За словами художника, ця українська казка настільки його вразила, що спершу він захотів намалювати сучасний образ Котигорошка, переможця злого загарбника-дракона. Бо саме цей герой для нього уособлює український народ, що виборює свободу рідної країни. Його українська колега розповіла Leo цю історію, а тоді виникла ідея створення серії дитячих книжок данською мовою про подвиги Котигорошка.

Народні казки, сповнені мудрості, дозволяють дітям вперше розуміти де добро, а де зло, доступною мовою розповідають їм про уроки життя та людські цінності.

Leo багато подорожує світом та навчає дітей створювати власних персонажів для анімованих фільмів. Тож, школярі не тільки отримали книжки у подарунок, а й неймовірно цікавий майстер-клас з ілюстрації.

А ще – це людина з великим серцем, яка щиро підтримує Україну. У співпраці з українською волонтеркою Ганною Волощенко та її колегами, проєкт «Котигорошко» знайомить школярів Данії з українською культурою, у такий цікавий спосіб інтегруючи її в європейську культуру.

Сяючі очі, усмішки дітей та власноруч намальовані казкові герої – це найкращий результат презентації української казки.

Побажаємо проєкту успіху та нових захопливих зустрічей для данських дітей з українською казкою.

З Копенгагена Юлія ДМУХ

Comments are closed.