Європа забезпечує достатню кількість газу зі світових ринків, щоб повністю замінити поставки з росії

Росія шантажує Європу енернетичною кризою через скорочення постачання газу. У кремлі прямо заявили, що Європа стикатиметься з проблемами в постачанні газу, доки не будуть зняті або пом’якшені введені проти росії санкції через війну з Україною.

Pavlo Sheremeta , міністр економічного розвитку і торгівлі України (лютий 2014 – вересень 2014) на своїй сторінці Фейсбук поділився цікавими матеріалами стосовно важливої теми, а саме: чи спроможна Європа забезпечити  достатню кількість газу зі світових ринків для власних потреб, щоб повністю відмовитися від поставок російського газу? Зокрема Павло Шеремета пише:

– Мій професор з Emory Business School Джеф Шонненфельд (зараз він у Yale School of Management) написав оптимістичну колонку для Financial Times, у якій доводить, що “всупереч побоюванням про кризу постачання, Європа забезпечує достатню кількість газу зі світових ринків, щоб повністю замінити поставки російського газу. Путін, навпаки, щороку втрачатиме 100 млрд дол, за нашими консервативними оцінками, від втраченого продажу газу.”
Декілька фактів з колонки:
1) Європа може повністю замінити російський газ до останньої краплі без будь-якої потреби у знищенні попиту чи навіть заміні газу.
2) Після вторгнення в Україну в лютому обсяг поставок російського газу в ЄС різко впав з 46 % до 9 %. Цей поворот став частково завдяки збільшенню поставок газу з Норвегії та Алжиру. Ще більш заслуговує на увагу те, що різке збільшення імпорту скрапленого газу із США та інших країн замінило втрачений російський газ із трубопроводів, що тепер знаходяться під прицілом.
3) У зв’язку зі зниженням попиту на скраплений газ у решті світу, особливо в Китаї, нових доповнень до глобальних поставок достатньо, щоб повністю компенсувати залежність Європи від російського газу з «Північного потоку».
4) Європейська промисловість, на яку припадає 30% споживання газу, давно побоюється структурно вищих цін на газ, але дані свідчать про те, що потенційний економічний вплив є значно меншим, ніж побоювалися.
5) Єдиний трубопровід, що з’єднує Росію з Китаєм, забезпечує 10% пропускної здатності європейської мережі трубопроводів росії, і Китай не поспішає будувати нові.
“Отже, єдині, хто програв від цього газового шантажу, – путін і його поплічники.”

Comments are closed.