Естонія визнала відсутність територіальних претензій до Росії

Керсті Кальюлайд

Естонія визнала відсутність територіальних претензій до Росії. Президент Естонії Керсті Кальюлайд розповіла, що умовами прийняття країни в НАТО була відмова від територіальних претензій і збереження кордонів, сформованих після Другої світової війни. Її слова наводить портал Postimees.ee.

Кальюлайд зазначила, виголошуючи промову в честь 102-ї річниці незалежності країни, що у Естонії немає територіальних претензій до своїх сусідів.

«Стратегічне вибудовування безпеки Естонської держави після відходу радянських військ почалося з того дня, коли прем’єр-міністр Андрес Таранд відважно заявив:” Естонії, як і багатьом іншим європейським державам в післявоєнний період, треба йти вперед в межах, відмінних від тих, що існували до другої світової війни “», – пояснила Кальюлайд. Президент зазначила, що без такого підходу Естонія ніколи не змогла б увійти до Північноатлантичного альянсу. Лідер додала, що Москва і Таллінн досі не ратифікували прикордонний договір, і закликала наполегливо працювати над здійсненням цього кроку.
2 лютого МЗС Естонії звинуватив Росію у фальсифікації історії через питання про кордон і заявив, що «Тартуському світ діє».
У 2005 році естонсько-російський кордон узгодили після 11 років переговорів, в лютому 2014 року договір підписали глави МЗС обох країн, після чого він повинен бути ратифікований парламентами Росії і Естонії. Представники Консервативної партії Естонії виступають проти договору. На їхню думку, межа повинна проходити відповідно до Тартуським договором.
Тартуський договір укладений між Радянською Росією і Естонією 2 лютого 1920 року. Однак в 1940 році, після того як країна увійшла до складу СРСР, зазначені в документі території відійшли РРФСР. Російський МЗС неодноразово вказував, що договір втратив чинність після входження Естонії до складу СРСР.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code