ДЮЖИНА БРУДНИХ РОКІВ РОСІЇ У ГРУЗІЇ

Дванадцять років тому, 7 серпня 2008 року, Росія вторглась у Грузію і – відтоді – незаконно окупувала Абхазію та Південну Осетію.

Ця окупація є частиною довгого переліку порушень міжнародних зобов’язань Росії, у тому числі встановлених Статутом ООН, Гельсінським заключним актом та Угодою про припинення вогню від 12 серпня 2008 року.

Численні військові навчання Росії у цьому регіоні, її посилені дії «бордеризації» та постійні зловживання основоположних свобод та основних прав людини не слід ігнорувати, оскільки байдужість викликає зневагу і слугує каталізатором продовження подібних подій в інших частинах світу.

Дійсно, слабка реакція міжнародної спільноти дванадцять років тому призвела до того, що авторитарний та імперіалістичний режим Кремля вже за шість років продовжив свою ненаситну експансіоністичну політику в Україні із вторгненням у Крим, а потім до частини Донбасу.

Тому міжнародна спільнота повинна підтримувати тиск на Росію за допомогою ефективних, цілеспрямованих та посилених санкцій, щоб у кінцевому рахунку забезпечити виведення російських військ з міжнародно-визнаних територій Грузії та України.

Росія продовжуватиме ставити під загрозу безпеку та стабільність у світі, поки повністю не переконається, що міжнародна спільнота є міцно об’єднаною та буде безперервно нетерпимою до всіх порушень суверенітету та територіальної цілісності незалежних держав та нехтувань основними правами та свободами.

Евген Чолій, Президент ГО «Україна-2050»

Президент Світового Конґресу Українців (2008-2018 рр.)

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code