Дорогу – коноплі! У Києві відбувся Перший Конопляний Ярмарок

Конопляне борошно й печиво, конопляна олія, конопляна горілка, конопляний одяг, взуття, фантастичний настрій, феєрична атмосферна музика. Все це можна було побачити, покуштувати, приміряти й придбати  на Першому Конопляному Ярмарку. Для Києва, як і для України – це унікальна революційна подія. Вона відбувалася за підтримки Інституту луб’яних культур Національної академії аграрних наук України та Української Конопляної Асоціації. У Виставковому Центрі «АККО Інтернешнл», що у столичному Пушкінському парку, організатори зібрали понад тридцять підприємств, майстрів народних ремесел, закладів громадського харчування та розваг. Всі вони мають одну спільну мету – змінити ставлення української спільноти до конопель, як це сталося в багатьох країнах Європи та світу. Організатори, зокрема, заявляють, що ця виставка прагнула зібрати всі українські компанії, що використовують для своєї продукції у якості сировини рослину коноплі. Окрім цього для участі запрошувалися ті компанії, які пропонують товари для вирощування цієї дивовижної рослини.

Виставка дійсно цікава. Було представлено багато корисних речей, про які ми просто не знаємо. А ще – цікаві цілеспрямовані, захоплені своєю справою, люди. На голому ентузіазмі вони творять дива. Все це потрібно було бачити і чути. Надзвичайно цікаві конференції і спікери. Це, мабуть, найважливіше. Тому що така кількість професійних людей зможе розтопити кригу, що скувала все навколо «конопляної» справи. «Якби ми вчились, так, як треба, то й мудрість би була своя». А так наведу лише слова відомої британської дизайнерки Вів’єн Вествуд, яка стала справжнім символом моди імперії, над якою не сідає сонце. “Ви повинні інвестувати в світ, ви повинні читати, ви повинні ходити в художні галереї, вам потрібно знати імена рослин. Ви повинні почати любити світ і знати про геніальність людського роду. Адже ми – приголомшливі люди”. Так от, нам потрібно знати про коноплю, як про надзвичайну рослину більше.

«Ті ж самі англійці коноплю їдять, п’ють у вигляді масел і застосовують в медицині з успіхом і дуже активно. А в плані якісного одягу і взуття з конопель, то цей бренд у них надзвичайно популярний, тому що конопляні речі та взуття впливають так сильно і благотворно на нас, що нерозумно, дуже нерозумно цим не користуватися!». – Це вже слова нашої дизайнерки Тетяни Краузе.

І я хочу, щоб ми не думали про те, як продати наш безцінний скарб – українську землю, а щоб дали можливість вирощувати на ній багато унікальних культур, і серед них королеву здоров’я – коноплю.

Тамара Маркелова

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code